image

Rama : Ne 7 zyra jane punesuar 9 mije veta.

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së mbajtur në inagurimin e zyrës së punë në Fier ka pohuar se investimet në ndërtimin e zyrave të punës nuk janë kryer me fondin e buxhetit të shtetit por me ndihmën e sipërmarrësve, ka qënë kontributi I tyte I cili duhet përgëzuar, ka pohuar Rama. Zyra e punës në Fier është e teta që inagurohet në shkallë vëndi.
image

Ylli Bufi dhe Vilson Ahmetaj, "Qytetarë Nderi" të Fierit.

Këshilli I Bashkisë Fier ka nderuar sot me titullin “Qytetar Nderi”, dy figurat e spikatura jo vetëm të politikës shqiptare, por dhe intelektuale, Z. Ylli Bufi dhe Z. Vilson Ahmetaj. Në ceremoninë e dhënies së titullit të zhvilluar në Bibliotekën Publike të qytetit Fier morrën pjesë familjarë të tyre, miq, kolegë, e dashamirës. Moderatori i këtij aktiviteti Z. Frederik Jorgaqi publikoi një përmbledhje të shkurtër të aktivitetit të tyre të gjerë në fushën politike dhe profesionale. Në fjalën e tyre dy personazhet e këtij eventi përvec falenderimeve për këtë titull, u shprehën se janë ata që ndihen krenarë për Fierin, sikurse qyteti ku ata zhvilluan një pjesë të madhe të jetës dhe karrierës së tyre politike e profesionale i nderon sot....
image

Koncert i pianistes Eranda Bregasi.

Instrumentistja e talentuar fierake Eranda Bregasi dha sot në tetarin “Bylis” një koncert recital përpara ikjes së saj përstudime në SHBA. Ajo është vetëm 19 vjece dhe ka arritur të “rrëmbejë” me punën e saj 15 cmime në piano. Përpara se të vazhdojë studimet në SHBA, ky koncert I organizuar nga Bashkia Fier dhe nën kujdesin e vecantë të kryetarit të bashkisë Z. Baftjar Zeqaj ishte një mënyrë që Eranda shpreh mirënjohjen ndaj qytetit në të cilin u rrit....

Pëshpërimat e shtrigave.

Kohët e fundit një grup të burgosurish politik u angazhuan në disa protesta sporadike duke demostruar në syte e opinionit publik si dhe dëshperimin e thellë ku aktualisht ndodhen jo për fajin e tyre....
Lexoni me shume
Video Fieri.com Video Spot

Bruna Sota Hoxha - Mare moj Mare

image
Bruna Sota Hoxha - Mare moj Mare
Play Lexoni me shume

Aferdita Dreshaj - Just kiss me

image
Aferdita Dreshaj - Just kiss me
Play Lexoni me shume

Vesa Luma - Amanet

image
Vesa Luma - AMANET, Video kenge e realizuar ne vitin 2011
Play Lexoni me shume

Elvana Gjata - Hitech

image
Elvana Gjata - Hitech ( Official Video HQ )
Play Lexoni me shume
Arben Alliaj - Ben ART Studio
image

Shtatorja e Kujtim Majacit vendoset në qendër të qytetit.

Presidenti I Republikës ka nderuar legjendën e futbollit Fierak Kujtim Majaci, me titullin “Mjeshtër i madh” pas vdekjes, për kontributin e shquar në futboll.
Newsletter
image

Mihal Krimçe, i palodhuri i kultures.

Me shkrimtarin Mihal Krimçe u njohën një ditë pranvere të vitit 2004. Takimi ishte krejt rastësor diku tek porta e gjimnazit ‘’Janaq Kilica’’. Të dy u gjendëm përballë njëri tjetrit në pritje të mikut tonë të përbashkët, shkrimtarit Tasi Proko, i cili atëherë punonte pranë kësaj shkolle. Më pas u ulëm për një kafe aty pranë ku natyrisht tematika e bisedës u ndal tek arsimi dhe letërsia....
Lexoni me shume
Fieri.com ne Facebook
Poll: Sherbimi Informativ
A ju duket i drejte, i shpejte dhe i sakte sherbimi informativ i Fieri.com?
image

Viron Gega:- ‘’çelësi’’ i suksesit të ‘’Flatrave të Dijes’’ është Pasioni im për arsimin .

Tashmë Viron Gega njihet si themelusi dhe drejtuesi i njërit prej institucioneve më të rëndësishëm të arsimit universitar në Fier, ‘’Flatave të Dijes’’. Megjithëse pakush e di se dikur në vitet 80-të, ai ishte një nga të rinjtë më aktivë të qytetit tonë, i njohur jo vetëm si artdashës por edhe si tifoz, i zjarrtë futbolli....
Lexoni me shume
image

Gjermani , kapen 5,6 ton hashash brenda gureve te mermerit, shkaterrohet banda.

Autoritetet policore të Bavarisë në Gjermani, në bashkëpunim me autoritetet doganore të këtij vendi, kanë shkatërruar një rrjet shqiptar të trafikut të drogës, që brenda një periudhe kohore kishin arritur të fusnin në landin e Bavarisë 5.6 ton hashash.
image

Kine - SHBA , gati projekti hekurudhor.

Kina ka nisur një projekt për të ndërtuar një linjë hekurudhore 12.870 km i gjatë që do ta lidhte me Amerikën në një hark kohor prej më pak se dy ditë udhëtim.
image

Shqiptari me restorantin me te mire ne bote.

Restoranti “Noma” në Danimarkë, i shqiptarit Rene Rexhepi është zgjedhur sërish restoranti më i mirë në botë. Mes një liste me 50 restorantet më të mira të botës, “Noma” është pozicionuar në vendin e parë, pas mbajtjes së këtij titulli për 3 vite radhazi nga 2010 deri në 2012.
image

Zvicer, arratiset nga paraburgimi shqiptari 25 vjecar.

Një shqiptar 25-vjeçar është arratisur nga paraburgimi, ku ndodhej në një kontenier që përdorej si qeli burgu. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Liestal, kantoni Baselland në Zvicër, ku shqiptari ndodhej në qeli si i dyshuar për tregti me drogë. Siç bën të ditur drejtoria për siguri e kantonit, ai ka realizuar ikjen pa përdorur dhunë ndaj të tjerëve.