image

Trakte kunder Kryepeshkopit Janullatos.

Mbi pesë mijë fletushka kundër kryepeshkopit Anastas Janullatos janë shpërndarë gjatë natës dhe paraditen e djeshme në qytetin e Fierit. Shpërndarjen e këtyre fletushkave në ditën e Pashkës e ka marrë përsipër Shoqata Mbarëkombëtare për Identitet dhe Bashkim Kombëtar, që në Fier drejtohet nga Kristaq Ziu. Mësohet se fletushkat në të cilat Janullatos cilësohet si 'tradhtar', janë shpërndarë në objektet e kultit, si kishat katolike dhe ortodokse në Fier, në xhaminë e qytetit, por edhe nëpër biznese.
image

Media greke ne familjen e Kudret Kumes. Nipi tatuazh emrin e tij.

Kur kanë kaluar 3 javë nga vrasja e shqiptarit Ilia Kareli në burgun e Malandrinos, gazetarët grekë kanë arritur të depërtojnë në Zhupan të Fierit ku është familja e Kudret Kumes, ku për të parën herë dalin detaje rrënqethëse nga kjo histoti makabër....
image

Majko, gjyqtaret do shikonin Bayern-in.

Zgjedhja e Inspektorit të Përgjithshëm të ILDKPsë nuk do të jetë më kompetencë e Presidentit të Republikës. Me propozimin e disa deputetëve socialistë, mazhoranca në Komisionin parlamentar të Ligjeve votoi dje në parim ndryshimet në ligjin "Për deklarimin dhe kontrollin e pasurive", që parashikojnë mes të tjerash dhënien e kësaj kompetence Kuvendit të Shqipërisë. "Inspektori i Përgjithshëm, zgjidhet me shumicën e gjithë anëtarëve të Kuvendit për një periudhë prej 7 vjetrësh, me të drejtë rizgjedhje", - thuhet mes të tjerash në amendimin e miratuar. ...

Alarm droge!

Fillova te shkruaj keto rreshta mbasi e ndjeva vehten shume keq, per vendin tim, duke pare ate tranzmetim te shtunen ne darke te RAI 1, pikerisht ne edicionin qendror te lajmeve. Tranzmetohej ky ne nje nga kanalet me serioze e zyrtare televizive jo vetem te Italise, te mbeshteses sone te madhe historike, te partnerit tone kryesor europian, te avokatit tone me te rendesishem ne BE. ...
Lexoni me shume
Video Fieri.com Video Spot

Bruna Sota Hoxha - Mare moj Mare

image
Bruna Sota Hoxha - Mare moj Mare
Play Lexoni me shume

Aferdita Dreshaj - Just kiss me

image
Aferdita Dreshaj - Just kiss me
Play Lexoni me shume

Vesa Luma - Amanet

image
Vesa Luma - AMANET, Video kenge e realizuar ne vitin 2011
Play Lexoni me shume

Elvana Gjata - Hitech

image
Elvana Gjata - Hitech ( Official Video HQ )
Play Lexoni me shume
Arben Alliaj - Ben ART Studio
image

Poker i Apolonise, hapet "lufta" per titull.

Apolonia ka shkatërruar dje Dinamon në “Selman Stërmasi” me rezultatin 4-0. Kjo fitore e fierakëve ka rihapur edhe një herë çështjen e titullit kampion në Kategorinë e Parë, pasi bardhejeshilët janë tashmë vetëm një pikë më pak se Elbasani i vendit të parë.
Tifozeria Fierake
Newsletter
image

Dy pika nafte per nje epitaf.

Një muaj më parë gjeologu Vangjel Kici që nga Kanadaja më shkruan se shoku ynë Petro Lena, Ing. topograf që punoi shumë vite ne Ndërmarrjen Sizmike të Fierit na la, se iku në një rrugë pa kthim, se ai nuk ka për ti marrë Oksigjenin e paktë kësaj Shqipërie të vogël që mblidhet dhe ҫpon si një iriq....
Lexoni me shume
Fieri.com ne Facebook
Poll: Sherbimi Informativ
A ju duket i drejte, i shpejte dhe i sakte sherbimi informativ i Fieri.com?
image

Gjyqi i paracaktuar për dënimin e një pedagogu të ri.

Farsa gjyqësore që goditi Enertin Dheskalin. Ja si goditeshin socialistët gjatë viteve të pushtetit të Berishës. Enertin Dheskali, ishte një pedagog i jashtëm 32 vjecar, në Universitetin “Ismail Qemali” në Vlorë, kur u arrestua në mbrëmjen e 25 qershorit të vitit 2008, në qëndër të Fierit. Një ditë më parë ai kishte mbyllur provimet e lëndës së Estetikës që kishte dhënë gjatë semestrit të dytë, ndërsa subjekti i dosjes së ndërtuar kundër tij flet për semestrin e parë. Pak minuta pasi u arrestua, zëdhënësi i policisë deklaroi se ai ishte arrestuar në flagrancë duke marrë 100 euro nga një studente. ...
Lexoni me shume
image

Vritet ne burgun e Patras ( Greqi ) kushuriri i Alket Rizait.

Ne orwn 9 e 45 minuta nw burgun e Patras eshte vrare me thike kushuriri i Alket Rizait, ka pohuar siti grek zougla.gr.
image

Pranga 16 shqiptareve te nje bande ne Itali.

Policia italiane u ka vënë prangat 16 shtetasve shqiptarë, anëtarë të një bande kriminale, aktive në shpërndarjen e drogës dhe shfrytëzimin e prostitucionit. Sipas agjencive italiane të lajmeve, që i transmeton tch, arrestimet janë kryer në orët e mëngjesit të së martës nga karabinierët e qytetit të Milanos.
image

Skandali, politikane orgji gay me fonde publike.

Parlamenti në Britaninë e Madhe pritet të tronditet nga fakte të reja, në lidhje me të ashtuquajturin skandali 'Sexminster'. Mediat vijojnë të publikojnë fakte që implikojnë një grup politikanësh, për abuzime seksuale dhe pjesëmarrje në festa e orgji gay të organizuara me fondet publike.
image

Policia greke vret nje tjeter shqiptar.

Një lajm i rëndë ka tronditur sërish Greqinë. Policia greke ka vrarë një shqiptar tjetër me armë zjarri. Në rrugët e Athinës policia greke pasi e ka rrahur, ka qëlluar me armë zjarri mbi 35 vjeçarin Fatos Miska.