Rreth nesh

Fieri.com - Portali Fierak Online eshte krijuar ne 15 prill 2002 nga z. Indrit Sulaj. Sot ky portal renditet ne eliten e portaleve me te medha shqiptare te koheve te fundit. Me nje synim te qarte dhe shtrirje te zgjeruar ne cdo aspekt te jetes se rajonit Fier dhe vecanerisht qytetit te Fierit, ky portal ka arritur te behet dritarja e vetme informative dhe burimi kryesor i jetes sociale, institucionale dhe biznesore te gjithe ketij rajoni te rendesishem te shqiperise. Duke qene prezente online qe prej vitit 2002, Fieri.com ka arritur te krijoje nje publik vizitues konstant ne me shume se 50-shtete te ndryshem me nje popullaritet total mbi 93% mbare boteror (worldwide). Fieri.Com – Portali Fierak Online eshte nje nder sitet me te njohura per te gjithe shqiptaret dhe kjo fale sherbimeve dhe informacioneve te perditshme qe ofrohen si dhe stafit te specializur qe administron sektore te ndryshem te ketij portali.
 
Qellimi fillestar i Fieri.com ishte servirja e informacioneve rreth qytetit te Fierit dhe Shqiperise ne gjuhen shqipe per audiencen fierake dhe ate shqiptare. Vetem 1-vit me vone (Gusht 2003) faqja mori karakterin e nje portali fierak online dhe u pasuruar nga sherbime te ndryshme te cilat shtohen cdo vit e me teper. Sot Fieri.Com sherben jo vetem si nje faqe informuese, por dhe si burim kryesor biznesi per cdo lloje subjekti tregtar apo personi prezentativ. Aktualisht synimi i Fieri.com eshte te ofroje nje portal shqiptar te kompletuar dhe dinjitoz ku cdo individ te gjej gjithcka qe do te kishte nevoje nga Fieri, shqiperia dhe mbi te gjitha interneti shqiptar. 
 

ZYRAT QENDRORE TE FIERI.COM

QENDRA E FIERI.COM
VENDODHJA:
Cleveland. OH, USA
REFEROHUNI:  Indrit Sulaj
E-MAIL: admin@fieri.com
TITULLI: Global Administrator
 
DEGA SHQIPERIA E FIERI.COM
VENDODHJA:
Fier, FR, Albania
REFEROHUNI:  Arben Alliaj
TELEFON: +355 692 081 659
E-MAIL: benart@fieri.com
TITULLI: Administrator

STAFI ONLINE 
KRYE REDAKTORE:
Holta Sulaj
hsulaj@fieri.com
EDITOR ONLINE:
Ervin Vani
forumi@fieri.com
Neritan Ahmeti nahmeti@fieri.com
Edlira Duka
eduka@fieri.com
Sonila Gjoni
sgjoni@fieri.com
KOMUNITETI FIERAK ONLINE:
Ervin Vani
Administrator (forumi@fieri.com)
Florian Yzeiraj
Super Moderator ( fyzeiraj@fieri.com )
Vinjol Krasniqi
Moderator (vkrasniqi@fieri.com)
GAZETARE, KORRESPONDENTE, ANALISTE & KONSULENTE:
Aurora Damini
Gazetare  (adamini@fieri.com)
Laureta Roshi
Gazetare (lroshi@fieri.com)
Majlinda Rama
Gazetare (mrama@fieri.com)
Valbona Daci
Gazetare (vdaci@fieri.com)
Kristaq Thano
Gazetar (kthano@fieri.com)
Bujar Rama
Gazetar Sportiv (brama@fieri.com)
Rrapo Isufaj
Gazetar (rrisufaj@fieri.com)
Ilirian Gjika
Historian-Analist  (igjika@fieri.com)
Albano Zhapaj
Analist  (azhapaj@fieri.com)
Ramadan Brakaj
Korrespondent ne Fier    (rbrakaj@fieri.com)
Arjola Rama
Korrespondente ne Prage - Czech Republic   (arama@fieri.com)
Bresilda Meto
Korrespondente ne Philadelphia - USA   (bmeto@fieri.com)
Xhemil Beharaj
Gazetar   (xhbeharaj@fieri.com)
Valbona Daci
Gazetar   (vdaci@fieri.com)
Genci Kristo
Korrespondent ne Greqi (gkristo@fieri.com)
Pellumb Kulla
Konsulent Nderi prane zyres se Fieri.com ne USA
Arsen Hoxha
Konsulent Nderi prane zyres se Fieri.com ne Shqiperi
FOTOGRAFI & FILMIMET:
Rinor Brakaj
Fotograf / Kameraman   (nori@fieri.com)
Besnik Memsuri
Fotograf  (bmemsuri@fieri.com)
WEBMASTER:
Indrit Sulaj
webmaster@fieri.com