Java e filmit spanjoll ne Fier

Font size: Decrease font Enlarge font
image Teatri Bylis

Filmi spanjoll pushton sallen e Teatrit Bylis


Gjallerohet me tej jeta kulturore e qytetit te Fierit. Pas nje sere aktivitetesh te ngjeshura kulturoro-artistike, qe e bene edhe me te kendshem sezonin turistik, tash qyteti “symbol i veprimtarive kulturore, do te shijoje mrekulline e kinematografise spanjolle. Ne kuader te shkembimit te pervojave kulturore, ne funksion te gjallerimit te jetes artistike, bashkia e qytetit me te madh Myzeqar, ka zgjedhur per te kenaqur shijet artistike te qytetareve te vet “Javen e 5-te te filmit spanjoll .” Per 5 dite rresht arti kinematografik spanjoll do te jete present ne sallen e teatrit Bylis, duke e pushtuar artistkisht ate. Autoret, regjisoret, aktoret dhe kineastet, do te prezantojne kulturen, historine, traditen, nje pjese te jetes dhe  qyteterimit spanjoll. Sipari i javes se 5-te te filmit spanjoll  hapet ne oen 19.00 te dites se sotme me filmin “Camaron” te rregjisorit Jaime Chavarri.  Me pas kalendari i shfaqeve kinematografike do te vazhdoje me filmat “Goja ne Bordo” e Carlos Saura, per te vazhduar me filmat “Dielli i Ftoit”te regjisorit Viktor Erice, Qeni i Kopeshtarit i Pilar Milo, per te perfunduar me “Udhetimi drejt Asgjekundi” te regjisorit F. Fernan Gomez.
Gazetare per Fieri.Com:
Aurora Damini

 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
Rate this article
5.00