‘Apollon 2010’, ndahen cmimet , organizatorët: Festivali i suksesshëm

Font size: Decrease font Enlarge font
image

Festivali ‘Apollon 2010  ka kurorezuar fituesit ne naten fianle. Shfaqja e fundit pjësëmarrëse në këtë konkurim ishte ajo e Teatrit Kombëtar ndërsa menjëherë pas saj juria ka shpallur  fituesit. Kryetari i jurise Mehemt Xhelili pasi falenderoi organizatoret e festivalit tha se ky festival duhet t’i shërbeje asaj që ai e quajti ndryshim  të pikave të referimit.

‘’Ne duhet të shohim se c’farë bëjnë të tjerët dhe c’farë bëjmë ne në raport me ta. Në këtë mënyrë do të prodhohen vlera të mëtejshme në aktrim. Unë i falënderoj organizatorët dhe mbështetësit e festivalit  por edhe publikun e nderuar I cili e ka bërë më të lehtë punën e jurisë për përzgjedhjen e fituesve ‘’

Çmimet e ketij evenimenti artistik ishin katër.

  • Fituesi i cmimit aktori me te mire ne rol Joprotagonist,  Fatmir Xhelili ne shfaqjen ‘’Dy dyzina me trendafila’’
  • Aktorja me e mire jo protagoniste eshtë Besna Gavril.
  • Ndersa ne rolet Protagoniste fitues u perzgjodhen:  Yllka Gashi dhe Ligoraq Riza perkatesisht nga trupa teatrit të Kosovës dhe Progradecit

 

Fieri.com / Valbona Daci

 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
0