Promovohet libri "Pengu i zemres se lenduar".

Font size: Decrease font Enlarge font
image

“Pengu i zemrës së lënduar”, ky është titulli i prurjes më të re të autorit fierak Xhemal Gora, përurimi i të cilit u bë në ambientet e Bibliotekës Publike Fier.

Merrnin pjesë përfaqësues të artit e kulturës, shkrimtarë, poetë, intelektualë të fushave të ndryshme, të rinj e te reja, pjestarë të familjes , përfaqësuesit e Drejtorisë së Kulturës , Bibliotekës Publike, ndërsa merrte pjesë edhe kryebashkiaku i Fierit Baftjar Zeqaj. 

 

Të pranishmit ndoqën një material të shkurtër filmik mbi librat e shkruar dhe botuar nga autori Xhemal Gora. Diskutantë të ndryshëm vunë në pah vlerat e këtij romani, të shkruar nga autori në një vend të largët sic është SHBA, për qytetin e tij të lindjes dhe njerëzit që përbëjnë historinë e përditshme të tij.
Xhemal Gora është autor i disa vëllimeve me poezi, novela, dhe tregime. Ndërsa ky është romani i tij i parë dhe vjen në duart e lexuesve fierak, me një gjuhë të pastër, narrative dhe me një identitet të pastër e histori befasuese.

fieri.com/Majlinda Rama

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
2.00