Arben Alliaj

Operacioni i përbashkët anti-ISIS Shqipëri-Itali, pranga një 38-vjeçari në Kavajë

Operacioni i përbashkët anti-ISIS Shqipëri-Itali, pranga një 38-vjeçari në Kavajë

Policia shqiptare ka publikuar sot disa detaje nga operacioni i përbashkët anti-ISIS Shqipëri-Itali.
image

Prishtinë, mbahet takimi Ndërministror i vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, dhe ai i Transportit e Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, morën pjesë në takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme dhe të Transportit të vendeve të Ballkanit Perëndimor, që u mbajt në Prishtinë. Takimi u zhvillua në vijim të Konferencës për Ballkanin Perëndimor, zhvilluar në Berlin, më 28 gusht 2014, dhe të takimit ministror që u mbajt në Beograd, më 23 tetor 2014. Në takim mori pjesë dhe Komisionieri Europian për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn. ...
Lexoni me shume
image

Deputeti Mark Frroku këmbëngul: Nuk jam unë ai që lajmërova Tom Doshin për atentat ndaj tij.

Deputeti Mark Frroku ka reaguar sot, pas publikimit të relacionit të Prokurorisë, duke këmbëngulur se nuk është ai personi që ka lajmëruar deputetin Tom Doshi për atentat ndaj tij dhe se emri i Frrokut po përdoret në mënyrë abuzive....
Lexoni me shume
image

Energjia, Gjiknuri: 1.1 miliardë lekë borxhe, i shlyejmë brenda vitit 2018.

TIRANE - Ministri i Energjitikës Damian Gjiknuri raportoi sot në Komisionin e Veprimtarisë Prodhuese në lidhje me gjendjen aktuale të sistemit energjetik si dhe shlyerjen e borxhit të krijuar ndër vite nga ky sektor. Në fjalën e tij, Ministri Gjiknuri theksoi se borxhi i akumuluar ndër vite në sektorin e energjisë kap shifrën e 1.1 miliardë lekëve, ku vetëm nga HEC-et rezultojnë 30 milionë dollarë borxhe. ...
Lexoni me shume
image

Nishani: Politika të largojë individët e përfshirë në veprimtari kriminale

Presidentii Bujar Nishani iu ka bërë thirrje partive politike të largojnë çdo element kriminal për të ndërtuar një të ardhme sa më të mirë. Në një aktivitet për 24 vjetorin e marrëdhënieve shqiptaro-amerikane, Nishani tha se krimi dhe korrupsioni nuk duhet të gjej vend në një shoqëri demokratike. ...
Lexoni me shume
image

Fier, invalidi i pret rrugën Bankers: S'më keni dhënë dëmshpërblimin!

Prej vitesh nuk merrte dëmshpërblimin për dëmet që kompania naftënxjerrëse “Bankers Petrolium” i ka shkaktuar në pronat e tij dhe për të këtë arsye në shenjë protestë së bashku me familjen bllokon rrugën që të çon në puset e naftës së kësaj kompanie....
Lexoni me shume
image

Vdes vajza e ish-ambasadorit Kola, udhëtonte me Çim Pekën.

TIRANE - Fleura Kola, vajza e ish-ambasadorit të vendit tonë në Romë Llesh Kola humbi jetën mbrëmjen e kësaj të enjteje në një aksident të rëndë rrugor. Kola ndodhej në makinën e gazetarit Cim Peka të drejtuar prej tij, i cili ka pësuar dëmtime të rënda në gjymtyrë, por nga bluzat e bardha mësohet se e ka kaluar rrezikun për jetën. ...
Lexoni me shume
image

Tërmet i fuqishëm në Dibër, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë, Kosovë e Maqedoni.

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë gjatë orëve të para të së shtunës në Dibër, Kukës, Lezhë dhe në kryeqytet. ...
Lexoni me shume
image

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e kryebashkiakut të Vlorës, Gjika.

Që prej mbrëmjes së djeshme kreu i Bashkisë së Vlores, Shpëtim Gjika vazhdon të jetë nën vëzhgimin e mjekëve. ...
Lexoni me shume
image

Pogradec, e merr rrjedha e lumit, mbytet 38-vjeçarja.

Një 38-vjeçare nga qyteti i Pogradecit ka humbur jetën pasi është rrëmbyer nga ujrat e lumit të fshatit Verdove....
Lexoni me shume