Bashkia Fier rendit projektet per familjet ne nevoje

Font size: Decrease font Enlarge font
image Bashkia Fier rendit projektet per familjet ne nevoje

Pas kritikave te kryeministrit shqiptar per neglizhence te njesive vendore per shtresen e njerezve ne nevoje, ka reaguar Bashkia Fier.

Kreu i kesaj Bashkie Baftjar Zeqaj ka kundershtuar kete neglizhence nga ana e qeverisjes vendore fierake, ndersa ka rreshtuar ne konference per shtyp disa nga projektet ne ndihme te familjeve ne nevoje. “Kryeministri Berisha nje here ne 4 vjet kujtohet per njerezit ne nevoje - ka reaguar dhe akuzuar Zeqaj, Jo vetem per njesite vendore te Fierit por per te gjitha njesite vendore te Shqiperise, njerezit e varfer jane perkrahur, jo vetem me perkrahje sociale. Ne si Bashki zbatojme projektin per shperndarjen e perkrahjes sociale, por vec kesaj ka pasur shume forma te tjera me ane te projekteve te ndryshme, sic eshte hapja edhe e zyres se ndihmes se njerezve ne nevoje per ti ndihmuar atyre. Ne fund te vitit ne i kemi ndihmuar me forma te ndryshme ndihmash ekonomike, por sidomos kemi nderhyre ne investime ne raste operacionesh mjekesore ne familjet e varfra, apo ne raste urgjente. Gjithashtu kemi hapur nje restorant ku drekojne rreth 60 persona te varfer, por ndihmojne edhe familje te tjera deri edhe ne strehim

Gjate dites se djeshme kryeministri Berisha ka pohuar se do te ngarkohet nje grup nderministror pune, per te evidentuar familjet ne nevoje. Ai i ka kekruar ministrit te financave te akordoje nje fond te posacem, per ndihmese te ketyre familjeve.

 

Fieri.com / Aurora Damini

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (1 postuar)

avatar
ardi 29 April, 2009 08:37:35
Persa i perket zhvillimit te nje rrethi si fieri nuk besoj se zoti kryeminister do ti lindte deshira per te ngritur projekte te medha sepse nuk besoj se e ka pas ose do ta kete ne axhenden e tij personale ndonjehere.Zhvillimi i tij ka ardhur si pasoj e njerezve qe kane dashur te punojne dhe te ndertojne nje qytet te zhvilluar sic eshte fieri.Nga ana tjeter Zeqaj qe eshte dhe kryetari i bashkise Fierit, qe flet dhe percjell mesazhe akuzuese kundrejt Z.kryeminister nuk e di ku e gjen guximin dhe ndergjegjen e paster per te folur per fierin, kur eshte i perlyer deri ne gryk.Ka folur per projekete te medhaja para 2 mandatesh dhe mendoj se ka bere shume pak per Fierin, aq sa mendoj se se paku duhet te denohet per evazion fiskal.Te gjith qe do te lexoni kete koment do te mendoni se shume kontradiktor me veten.Une ju them qe jam vec nje i ri qe kam mbaruar shkollen ne perendim kerkoj te vi ne Fier dhe deshiren e madhe e kam po me nje qytet aq te madh me njerez qe punojne cdo dite dhe me nje kryetar si zeqaj sharlatan e nihilist, nuk mund te behet.Mendoj duhet te heqim dore nga politikat e vjetra nanoiste dhe salikraciste dhe ndoshta nje ndryshim i madh po vjen.
Faleminderit!
total: 1 | displaying: 1 - 1

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
Rate this article
3.00