U refuzohet azili, vetëvriten tre shqiptarë. Hidhen nga kati 15-të

Font size: Decrease font Enlarge font
image

GLASGOU- Tre persona që besohet se janë shtetas kosovarë kanë bërë vetëvrasje në Glasgou të Skocisë duke u hedhur nga kati i 15-të i një ndërtese, pasi u është refuzuar kërkesa për azil.

Lajmin e ka dhënë Agjencia Frans Press, ndërkohë që një ditë më parë lajmi ishte botuar në "The Guardian", por pa saktësuar kombësinë e viktimave. Sipas burimeve, supozohet se atyre më parë u ishte refuzuar kërkesa për azil dhe në kushte të tilla i dhanë fund jetës, por policia nuk është shprehur zyrtarisht për këtë tragjedi.

Trupat e dy meshkujve dhe një femre janë gjetur në katin më të ulët të ndërtesës 30 katëshe. Deri tani nuk ka konfirmim zyrtar për identitetin e tyre, por banorja e ndërtesës Elaine Sandford thotë se beson që ata ishin kosovarë. Hetimi rreth këtij rasti po vazhdon.

 

Burimi Informativ:  Shekulli

 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (1 postuar)

avatar
Besnik Krasniqi 31 March, 2010 08:15:36
shume e pavend qe te publikohet nje lajm i tille duke i meshuar faktit qe "jane " shqiptare . Me vjen keq per ata te shkrete , qofshin te ata cfaredo kombesie.Nje landlord , aq me teper e huaj , ?! a eshte ky nje burim i besueshem ?
total: 1 | displaying: 1 - 1

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
0