Nënshkrimi i M.S.A. Reagon komuniteti shqiptar në Greqi.

Font size: Decrease font Enlarge font
image Nënshkrimi i M.S.A. Reagon komuniteti shqiptar në Greqi.

 

Megjithëse anemik nuk mungoi reagimi i komunitetit shqiptar në Greqi. Disa nga shoqatat e emigrantëve derguan një deklaratë të përbashkët, të hapur parlamentit grek, partive politike dhe një numëri deputetësh të rëndësishëm.

 

 

 

 

Deklarata e plotë e shoqatave të emigrantëve shqiptarë në Greqi:

 

I nderuar zoti kryetar i parlamentit,

Të nderuar zotërinj deputetë!

 

 Komuniteti shqiptar në Greqi ndjek me vëmendje të veçantë zhvillimet politike të ditëve të fundit.Emigrantët shqiptarë që gëzojnë mikpritjen e popullit grek në 18 vitet e fundit,janë mirënjohës dhe krenarë që jetojnë në Greqi.Dita e sotme është vendimtare për ne dhe besojmë edhe për dy vendet fqinjë në rrugën e paqes dhe prosperitetit që kanë zgjedhur.Hyrja e Shqipërisë në B.E. nuk mundet veçse të sjellë përfitime jo vetëm për Shqipërinë por edhe për Greqinë.Greqia nuk është vetëm një nga anëtarët më të vjetër të B.E. por është dhe vendi ku lindi demokracia.Komuniteti shqiptar në Greqi,është optimist se sot do të hapet rruga e përparimit drejt një të ardhmeje më të mirë,në një botë më të mirë.Një shkrimtar i madh grek ka thënë; duan apo nuk duan ,grekët dhe shqiptarët janë vëllezër.

 

Shoqatat  e emigrantëve shqiptarë në Greqi.

 

 

 

Korespondent per Fieri.com ne Greqi: Genci Kristo

 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (5 postuar)

avatar
16 January, 2009 01:22:08
ca, harruat cpo heqin shqiptaret nga greket. kur qenkemi ber vllezer me ta?
avatar
16 January, 2009 01:32:50
ne nqs do ishim kaq vellezer me greket nuk do ishte e fundit greqia qe do ratifikonte MSA-ne, por e para.
avatar
arsen 16 January, 2009 08:46:44
a ju volipriotit ku fryn era ktheni barkun jeni shum te poshter nuk hillet shiperia posht kurr sepse sa i ben flamuri kuq e zi do te jesh krenar qe je shqiptar e jo grek pusht?
avatar
junild taraj 18 January, 2009 08:40:55
greqia eshte vendi qe na con halli dhe jo malli por greket jan shum rracista greku me i zgjuar baraz me nje shqiptar budalla
avatar
Aleksander 22 March, 2014 05:48:03
Kta kelyshat do vrare me keq nga greku
total: 5 | displaying: 1 - 5

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
Rate this article
5.00