Fieri International Film Festival 22-25 Shtator 2011

Font size: Decrease font Enlarge font
image

“Fieri Internationa Film Festival” nje ngjarje e rendesishme kulturore dhe artistike do te zgjoj artdashesit dhe te apasionuarit e botes se  kinematografise ne datat 22-25 shtator 2011.Festivali do te zhvillohet per te paren here ne qyetetin e Fierit nen kujdesin e televizionit Apollon si dhe Bashkise se qytetit te Fierit.

Edicioni I pare I FIFF do te ftoje rreth 300 filma nga 80 vende te ndryshme per te  konkurruar  nga te cilat 100 do te perzgjidhen .Jo vetem kinematografia e huaj do te shfaq elementet e saj por gjithashtu nje rol te vecante do te luajne studentet e shkolles se filmit” Marubi “ Tirane te cilet do prezantojne disa filma me metrazh te shkurter ne forme pershendetjeje.

Juria e festivalit do te perbehet nga profesionist vendas dhe te huaj.Per tu permbendur jane Jana Tomsova (producente ekzekutive nga Republika Ceke), Efgeni Mihailov (producent nga Bullgaria),Alfred Trebicka (actor,shkrimtar ),Yur Buzzi (Aktor, Italia), Eno Milkani (producent, drejtor).

FIFF do te zhvillohet ne teatrin “Bylis” ku hyrja e qyetetareve do te jete falas.Nje nga ditet e festivalit do te shoqerohet me vizita turistike ne qytetin antik te Apollonise.

Per me shume informacion mund te vizitoni faqen zyrtare te festivalit ne:http://fiffestival.com/

 

Fieri.com / Arjola Rama

 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
3.50