FIERI Internacional

image

Shkencëtarja shqiptare shpik kompjuterin që lexon mendjen.

Shqiptarja që jeton në Kanada ka mundur të bëj një shpikje mjaft të veçantë, ajo ka shpikur kompjuterin që të lexon mendjen.
Fieri Internacional Online NETWORKS
image

Ka rifilluar dhënia e shtetësisë greke për shqiptarët e pajisur me Karta Omogjenis

  Pas një nderprerje disa muajshe ka rifilluar dhënia masive e shtetësisë greke për shqiptarët me banim në Greqi dhe që cilësohen si grekë omogjenë. Nga...
Lexoni me shume
image

Cleveland: JAVA SHQIPETARE

27 Nentori shenon pervjetorin e pare qe nga dita kur eshte firmosur Konventa e Binjakezimit midis qytetit te Fierit dhe qytetit te Clevelandit. Ne ceremonine...
Lexoni me shume
image

93-vjetori i Dites se Flamurit - Shpalljes se Pavaresise se Shqiperise, ne Amerike u shenua me festime madheshtore

Shpallja e pavaresise se Shqiperise, vazhdim i natyrshem i Pavaresise se Kosoves, endrres se kahemotshme te te gjithe shqiptareve - bashkimin e te Shqiperise, me te gjitha trojet Etnike...
Lexoni me shume
image

Le te festojme sebashku festen e Pavaresise ne Lakewood Ohio

Le Te Festojme se bashku96 vjetorin e pavarsise se Shqiperise: Ne kete ngjarje marrin pjese:...
Lexoni me shume
back 1 2 total: 25 | displaying: 21 - 25
image
image

RAT-i (Rete Albanesi in Toscana)

RAT-i  (Rete Albanesi in Toscana) –  është bashkim i disa shoqatave dhe grupeve shqiptare në provincën e Toscanës në Itali që fillimisht krijuan një rrjet...
Lexoni me shume
Newsletter