Greek Saganaki

Font size: Decrease font Enlarge font
image Greek Saganaki

Sherbejeni kete pjate me djath te skuqur lehte me copa domatesh te pjekura shume dhe limoni.

 

Perberesit

 • 225 g djath i bardhe (feta cheese)
 • 1veze
 • 2 g oregano e fresket e copetuar ne copa te vogla
 • 60 g miell
 • 30 ml vaj ulliri
 • Piper i zi
 • 2 domate te medha te pjekura mire. te prera ne copa te rregullta
 • 13.5 g limon. Prijeni ne copa te bukura


Metoda e Gatimit

 1. Prisni djathin e bardhe ne copa kubike 1 x 4 cm, rreth 8 copa gjithesej. Ne nje tas te vogel, rrihni vezen sebashku me oregano. Nghyheni cdo cope djathi ne perzierjne e krijuar me veze, kulloheni pak dhe pastaj pudroseni me miell.
 2. Nxehni vaj ulliri ne nje tigan ne temperature Medium. Skuqni lehte copat e djathit deri sa te marrin ngjyre kafe te hapur, nga te dyja anet. Copat e sapo skqurua i vendosni ne nje pjate dhe i mbeshtillni me leter qe ti thithi vajin e tepert.
 3. Vendosni bukur ne nje pjate copat e djathit dhe i kombinoni me copat e domates dhe limonit sipas deshires.
Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
 • Bold
 • Italic
 • Underline
 • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
 • email Email nje shoku
 • print Print version
 • Plain text Plain text
Tags
Rate this article
2.00