Pudign Cokollate ne disa minuta!

Font size: Decrease font Enlarge font
image Pudign Cokollate ne disa minuta!

 Ky lloj Pudingu behet shume shpejt ne microwave tuaj.  Kjo embelsire eshte shume e mire sidomos ne rastet kur keni neps dhe deshironi nje emblesire shpejt-e-shpejt!

 

Perberesit

 • 100 g sheqer i bardhe
 • 30 g puder cocoajo e emble
 • 25 g niseshte
 • 475 ml qumesht
 • 10 ml vanill

 

 

 

Metoda e Gatimit

 1. Ne nje tas te lejueshem per perdorim ne microwave, perzieni sebashku sheqerin, cocoa dhe niseshte. Hidhni gjithashtu pak nga pak qumesht dhe perziheni me perberesit qe keni hedhur tashme ne tas derisa te jete perzjere mire. 
 2. Futeni ne microwave, dhe lereni te behet per 3 minuta. Nxirreni dhe perziheni perseri dhe futeni per 1-minute tjeter. Nxirreni dhe perziheni perseri edhe per 1-minute tjeter. Beheni kete gje derisa perzierja e krijuar te jete trashur dhe kete marre pamjen e nje cokollate te trashe. Hidhini me ne fund disa pika leng vanilla.
 3. Mbulojeni tasin me nje kapak plastik ose qeske qe ta izoloni mire dhe futeni ne frigorifer.
 4. Sherbeheni te ftohte
Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
 • Bold
 • Italic
 • Underline
 • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
 • email Email nje shoku
 • print Print version
 • Plain text Plain text
Tags
Rate this article
5.00