Chocolate Fizz

Font size: Decrease font Enlarge font
image Chocolate Fizz

Kjo pije cokollate imiton pijet e llojit mocha, por pa perfshire lengun espresso te kafese. Perzieni gjithe perberesit e meposshteme dhe serviruani femijeve tuaj me akull ne gota cocktails.

Per sa veta:

Serviret per 2 veta

 

 


 

 

Pergatitja

 

1. Ne nje blender, kombinoni 100 gram (4 ounces) cokollate te zeze, te copetuar, dhe 1/4 gote cocoae embelsuar. Pasi te kene kaluar 1 ose 2 cerek ore ne nje tigan te nxehur mesatarisht hidhni 1/2 gote qumesht (whole milk) deri sa te vloje; Hidheni qumeshtin mbi perzierjen e cokollates  dhe perzieni ngadale deri sa te krijohet nje leng veshtullor.

2. Hidhni gjithashtu 1 1/2 gote qumesht  te ftohte shume te trashe (cold half-and-half) dhe perziheni perseri.

3. Hidhni 1 cope akulli ne cocktail shaker dhe hidhni mbi te gjysmen e lengut te sapo krijuar. Tundeni derisa te ftohet dhe hidheni ne nje gote pijesh me disa copa akulli brenda saj.

4. Mbushni goten me uje te gazuar (club soda) dhe perzieheni ngadale. Per garniture hidhni pak whipped cream  dhe /ose cokollate te grire ne rende

 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
0