Strawberry Daiquiri

Font size: Decrease font Enlarge font
image Strawberry Daiquiri

Per sa veta

Mund te beni per 6 ose 8 veta.

 

 

Perberesit

 • 1  gote sherbet strawberry / luleshtrydhesh
 • 1 1/4  gote rum i lehte
 • 6  gota me akull
 • luleshtrydhe te plota dhe gjysem te prera

Pergatitja

Perdorni nje blender, vendoseni qe te mos beje akullin ne leng por ne forme bore, hidhni sherbet, rum dhe akull dhe grijini ne blender derisa te kthehet ne nje lenge te trashe. Mbushni gotat me te njejten mase dhe sherbejeni sa me shpejte per ti mos i humbur strukturen. ne cdo gote presni ne mes nje luleshtrydhe dhe vendosei ne buze te gotes per zbukurim. Nese deshironi mund te hidhni bukur mbi tavoline edhe 5-6 luleshtrydhe te tjera sa per atmosfere.

 

Nutritional Information

Calories: 142 (0% from fat)
Fat: 0g (sat 0g)
Protein: 0g
Carbohydrate: 15g
Fiber: 0g
Cholesterol: 0mg
Sodium: 9mg

 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
 • Bold
 • Italic
 • Underline
 • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
 • email Email nje shoku
 • print Print version
 • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
0