Jamaica Margaritas

Font size: Decrease font Enlarge font
image Jamaica Margaritas

Nese jeni duke u mendur c'fare lloje pije nga ishujt e famshem Xhamajkan doni te provoni atehere formula e me poshteme do tju vije ne ndihme. Mos haroni te shperndai edhe nga 1-2 lule si ne figure sebashku me pijen. lulet vendosen ne kembe te gotes.

Per sa veta

8 veta (madhesia e pijes: 1/2 gote margarita dhe 1 e prere holle lime)

 

Perberesit

 • 1  cup  dried hibiscus blossoms (about 2 ounces)
 • 3  cups  water
 • 3/4  cup  sugar
 • 1 1/4  cups  tequila
 • 1/2  cup   lime juice
 • 1/3  cup  Triple Sec ose cdo lloje tjeter orange-flavored liqueur
 • 8  te prera holle lime

Pergatitja

Shplani me uje te ftohte lulet dhe i vendosni mbi nje cope lektr te paster.

Kombinoni perzierjen hibiscus me tequila, dhe Triple Sec. Sherbejeni me akull. Si garniture perdorni copen e prere te holle te lime.

 

Nutritional Information

Calories: 205 (0.0% from fat)
Fat: 0.0g (sat 0.0g,mono 0.0g,poly 0.0g)
Protein: 0.1g
Carbohydrate: 24.7g
Fiber: 0.1g
Cholesterol: 0.0mg
Iron: 0.0mg
Sodium: 3mg
Calcium: 4mg

 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
 • Bold
 • Italic
 • Underline
 • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
 • email Email nje shoku
 • print Print version
 • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
0