Receta Pijesh

Jamaica Margaritas

Jamaica Margaritas

Nese jeni duke u mendur c'fare lloje pije nga ishujt e famshem Xhamajkan doni te provoni atehere formula e me poshteme do tju vije ne ndihme. Mos haroni te shperndai edhe nga 1-2 lule si ne figure sebashku me pijen. lulet vendosen ne kembe te gotes.
image

Strawberry-Raspberry Soda

Serve strawberry shortcake in a glass. Layer strawberry-sour cream ice cream with fresh strawberries, then add a sugar mix and club soda (for fun fizzies). Keep spoons handy to catch syrupy drips....
Lexoni me shume
image

Strawberry Daiquiri

Per sa vetaMund te beni per 6 ose 8 veta.  Perberesit1  gote sherbet strawberry / luleshtrydhesh 1 1/4  gote rum i lehte6  gota me akullluleshtrydhe te...
Lexoni me shume
image

Chocolate Fizz

Kjo pije cokollate imiton pijet e llojit mocha, por pa perfshire lengun espresso te kafese. Perzieni gjithe perberesit e meposshteme dhe serviruani femijeve tuaj me akull ne gota cocktails....
Lexoni me shume
image

Pomegranate (portokall i kuq) Cocktail

Leng portokalli i fresket mund te jete nje zevendesim i mrekullueshem nese nuk keni portokall te kuq per kete recet. Garnitura mund te jete cope e prere holle lime....
Lexoni me shume
total: 5 | displaying: 1 - 5