Pastice me kepurdha dhe miks proshutash

Font size: Decrease font Enlarge font
image

PASTIÇE ME KERPUDHA DHE MIKS PROSHUTASH
400 gr makarona 
300 gr kërpudha 
150 gr proshutë 
150 gr sallam parizier 
100 gr pançetë 
100 gr salcë domate 
100 gr djathë kaçkavall 
1 lugë gjelle gjalpë 
3 kokrra vezë 
400 ml kos 
Kripë 

Fillimisht vendosim makaronat në ujë të vluar me kripë dhe i ziejmë për 6 minuta. Ndërkohë në një tigan skuqim pançetën derisa ajo të bëhet krokante, e largojmë pançetën dhe në tigan kavërdisim kërpudhat. Lyejmë tavën e pjekjes me gjalpë, shtojmë makaronat e kulluara, pançetën, sallamin parizier, proshutën dhe kërpudhat. I trazojmë mirë dhe sipërfaqen e mbulojmë me pak salcë. Mbi salcën e domates shtojmë pak djathë kaçkavall të grirë në rende. Në një tas trazojmë vezët me pak kripë dhe kos dhe e shtojmë në pastiçe duke e mbuluar përsëri sipërfaqen me djathë kaçkavall. E vendosim në furrë në temperaturën 200 gradë për 20-25 minuta. 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
5.00