Fileto pule me kerpudha dhe kos

Font size: Decrease font Enlarge font
image

FILETO PULE ME KERPUDHA DHE KOS 

500 gr fileto pule 
400 gr kërpudha 
200 gr gjizë 
1 gotë kos 
2 kokrra vezë 
50 gr djathë 
3 lugë gjelle vaj ulliri 
Kripë 
Piper i zi 
Rigon 

Fillimisht presim mishin në kubikë të mëdhenj, e marinojmë me kripë, piper të zi, rigon dhe e vendosim në tigan, e kavërdisim derisa të ndryshojë ngjyrë. Në një tavë të lyer me vaj ulliri shtojmë fillimisht filetot e mishit dhe më pas kërpudhat. Në një tas trazojmë gjizën, vezët dhe kosin me pak kripë dhe piper të zi. E shtojmë masën e përgatitur mbi kërpudha dhe në fund e pudrosim të gjithë sipërfaqen me djathë të butë dhe më pas e vendosim në furrë në temperaturen 200 gradë Celsius për 30 minuta. 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
3.00