Fergese me mish te grire dhe kunguj

Font size: Decrease font Enlarge font
image

FERGESE ME MISH TE GRIRE DHE KUNGUJ 

250 gr mish të grirë 
500 gr kunguj 
1 tufë qepë të njoma 
3 domate 
3 karrota 
1 kokërr qepë 
40 gr oriz 
1 tufë koper 
4 lugë gjelle vaj ulliri 
Kripë 
Piper i zi 

Në një tigan të thellë kavërdisim qepën derisa ajo të bëhet transparente, më pas shtojmë mishin e grirë. Sapo mishi i grirë të fillojë të zverdhet shtojmë domatet e qëruara dhe të grira imët. Sapo të avullojnë lagështirën shtojmë karrotat të prera në kubikë. I lemë të ziejnë për 4-5 minuta më pas shtojmë kungullin të prerë në kubikë të mëdhenj, orizin dhe një gotë ujë. Mbyllim kapakun dhe i lemë të ziejnë për 10-15 minuta. E servirim të ngrohtë duke e pudrosur me koper dhe piper të zi. 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
2.50