Entries

Fergese me mish te grire dhe kunguj

Fergese me mish te grire dhe kunguj

FERGESE ME MISH TE GRIRE DHE KUNGUJ 250 gr mish të grirë 500 gr kunguj 1 tufë qepë të njoma 3 domate 3 karrota 1 kokërr qepë 40 gr oriz 1 tufë koper 4
image

Fileto pule me kerpudha dhe kos

FILETO PULE ME KERPUDHA DHE KOS 500 gr fileto pule 400 gr kërpudha 200 gr gjizë 1 gotë kos 2 kokrra vezë 50 gr djathë 3 lugë gjelle vaj ulliri Kripë Piper i zi Rigon  Fillimisht...
Lexoni me shume
image

Pastice me kepurdha dhe miks proshutash

PASTIÇE ME KERPUDHA DHE MIKS PROSHUTASH400 gr makarona 300 gr kërpudha 150 gr proshutë 150 gr sallam parizier 100 gr pançetë 100 gr salcë domate 100 gr djathë kaçkavall 1 lugë gjelle...
Lexoni me shume
image

Spicy Garlic Lime Chicken

"Nje pjate e mrekullueshme me pule sperkatur me pak nuanca shije djegese. Sherbehet me oriz dhe zarzavate te zjera sipas deshires."...
Lexoni me shume
image

Rosto Derri me Thyme

This savory recipe is easy and delicious. It is my favorite recipe for cooking a pork roast. Serve with autumn apples and sweet potatoes  ...
Lexoni me shume
image

Pule e stilit "Cordon Bleu"

"Cordon Bleu' eshte nje term francez qe aktualisht ka kuptimin e nje cmimi ne fushen e guzhines dhe gatimit qe u jepet grave Shefe guzhinash! Ky term ne ditet e sotme aplikohet tek cdo lloje dashamiresi te fushes se gatimit, sigurisht edhe burrave. Pjata ne fjale per te cilen do te formulojme receten e meposhteme (pule, ham adhe copa djalthi zviceran, therrime buke). Ky version shton ne kete pjate edhe paprika dhe nje salce krem e bazuar ne vere te bardhe. ...
Lexoni me shume
image

Pork Tenderloin me salce Mustard

Nese mish i derrit do te marinohet gjate gjithe nates, atehere ai do te krijoje nje ere dhe shije te mrekullueshme, do te sherbehet me kenaqesi shoqeruar nga nje salce mustard ne forme kremi....
Lexoni me shume
image

Lamb Shanks on Cannellini Beans

Cooking the beans and lamb at the same time frees you to work on other recipes in the menu. We loved the use of dry beans, but for a quicker approach, substitute drained canned beans. Just stir them in along with the bacon....
Lexoni me shume
image

Recete Gatimi: Mish vici sirloin me piperka

Lexoni me poshte receten e gatimit per kete pjate te mrekullueshme me mishe vici, larmishmeri piperkash dhe piper...
Lexoni me shume
total: 9 | displaying: 1 - 9