Sallate me kumbulla dhe molle

Font size: Decrease font Enlarge font
image

SALLATE ME KUMBULLA DHE MOLLE 

150 gr sallatë të përzier 
1-2 kokrra mollë 
2-3 kokrra kumbulla 
50 gr arra 
100 gr djathë kaçkavall 
3 lugë gjelle vaj ulliri 
2 lugë gjelle uthull balsamike 
½ lëng limoni 
Kripë 

 

Presim sallatën hollë dhe e trazojmë me kumbullat të prera në kubikë. Presim në kubikë mollët, i vendosim në lëng limoni dhe më pas e trazojmë me sallatën duke shtuar dhe arrat. Në një tas të vogël trazojmë vajin e ullirit me pak kripë dhe uthullën balsamike dhe marinojmë sallatën e përgatitur. 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
5.00