Supera & Sallata

Sallate me kumbulla dhe molle

Sallate me kumbulla dhe molle

SALLATE ME KUMBULLA DHE MOLLE 150 gr sallatë të përzier 1-2 kokrra mollë 2-3 kokrra kumbulla 50 gr arra 100 gr djathë kaçkavall 3 lugë gjelle vaj ulliri 2 lugë gjelle uthull
image

Fried Green Tomatoes with Arugula Pesto and Cherry Tomato Relish

Fried green tomatoes ore a delicious way to use up unripe tomatoes at the end of the growing season...
Lexoni me shume
image

Barley and Lentil Soup

Ingredients 8 cups Swanson® 50% Less Sodium Beef Broth2 cloves garlic , minced1 tsp. dried oregano...
Lexoni me shume
image

Arugula and Shallot Salad

  Ingredients 2 Tbsp Sherry vinegar1 Tbsp finely chopped shallots1 Tbsp fresh lemon juice1 clove garlic...
Lexoni me shume
total: 4 | displaying: 1 - 4