Horoskopi per muajin DHJETOR 2009

Font size: Decrease font Enlarge font

Muaji i dhjetorit fillon me normalitet, gjë të do të thotë pa emocione dhe ndoshta me pak mërzitje. Asgjë të re edhe në fushën sentimentale, por mos kini frikë do të jetë situatë kalimtare. Së fundi nuk ndjeheni në formë dhe pyesni veten c'fare mund të jetë. E gjitha kjo është thjesht sepse kujdeseni më shumë sec duhet për veten tuaj.

Ditë e lëvizshme kjo e sotmja me shumë skena, që nuk do të jenë të këndshme. Duhet pak durim. Me Venusin në opozitë me shenjën tuaj, sot edhe në aspekt jo fort të mirë me Hënën do të kuptoni, që në anën sentimentale nuk ka shumë për të shpresuar.

Eshtë e kotë të krijoni iluzione, ju pret një ditë e mbushur me keqkuptime ose në rastin më të mirë do të jetë një ditë rutine. Mos u mbështesni shumë te fati i mirë por thjesht dhe vetëm tek potencialet tuaja. Ndoshta doni ti jepni jetës tuaj një stil më të shëndetshëm, por mund ti keni idetë më konfuze sec duhet.

Humori i mirë nuk ju mungon por as edhe dëshira për të takuar njerëz të rinj. Keni një dëshirë të madhe për të rritur rrezen e miqve tuaj. Venusi është gjithmonë në anën tuaj por për fat të keq edhe për pak kohë.

Në fushën profesionale, të paktën për ketu cdo gjë ecën shumë mirë. Venusi nuk do t'ia dijë për ju dhe jeta dashurore vazhdon të ju besdisë dhe të ju lodhë. Ju pret një ditë impenjuese dhe për fat të keq ju jeni pak nervozë.

Situata juaj yjore akoma për sot është e kënaqshme, prandaj mos u qani. Rezultate pozitive dhe të menjëhershme për ju. Në fushën e punës mërzitjet nuk do mungojnë, por ju do arrini ti rregulloni me shpejtësi. Kushtojini pak nga koha juaj e lirë vetes tuaj.

Energjia nuk ju mungon dhe ju duhet fare pak vendosmëri më shumë për të qënë fitues. Mërkuri është miku juaj dhe do ti kthejë aspiratat tuaja në një realitet të mrekullueshëm. Nuk ka asgjë të re në fushën sentimentale, ndërsa shëndeti do të jetë në formë shumë të mirë.

Ditë nervoze në përgjithësi kjo e sotmja. Qëllimi juaj i mirë për të mbajtur qetësinë mund të prishet që në vështërisitë e para. Stresi dhe nervat nuk janë gjëja më e mirë për tu ndjerë në paqe me veten dhe me të tjerët.

 

Sot dispononi një aftësi aq të spikatur, që cdo gjë do ta kapërceni mëse miri. Nëse një person ju ka hapur zemrën dhe nuk keni patur akoma kurajon për ti deklaruar ndjenjat tuaja, sot është dita e duhur. Në paqe me veten tuaj dhe në harmoni me të tjerët dhe me botën në përgjithësi nuk ka gjë më komplete për mirëqënien tuaj.

Ky fillim dhjetori premton shumë dhe për fatin tuaj të mirë dhe do i mbajë të gjitha ato që premton. Do të arrini të vini në praktikë shumë nga projektet tuaja. Jeta në cift shkon shumë mirë. Nëse jeni vetëm ndoshta do të mbeteni edhe për pak kështu. Kënaqësitë nuk ju mungojnë vecanërisht në punë.

Influkset planetare të shumta, por për fat të keq kontradiktore do të ketë për ju në këtë ditë. Ditë impenjuese. Instabiliteti i humorit dhe shumë konfuzion do ju falen nga simpatia dhe ndjeshmëria që ju dispononi. Lëkundjet e humorit dhe pak nervozizëm luftojini me aktivitetin rikrijues që preferoni

Do ta filloni muajin duke patur në anën tuaj një dozë të mirë mbështejesh planetare. Të qetë sic jeni vini dorë mbi impenjimet e shumta që keni. Sfera private dhe jeta dashurore janë në majë të mendimeve tuaja dhe kështu do të lini pak pas dore punën.

 

 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
5.00