Horoskopi per muajin JANAR 2010

Font size: Decrease font Enlarge font

Jeni të sigurt që projekti juaj ka mundësi të mira suksesi, por ndoshta është pak I pamundur për personat të cilëve ju do I këkroni mbështetje. Të zënë nga shumë punë që keni, harroni që keni një jetë private dhe një partner, dhe turinjtë e tij të varur ju kthejnë të realitet.

Të gjithë duan të thonë fjalën e tyre, duke krijuar në këtë mënyrë vetëm kaos. Sekreti që cdo gjë të funksionojë qëndron në faktin, që duhet të mbani një ekuilibër midis imagjinatës tuaj dhe realitetit. Të ëndërrosh nuk është keq, por jo vetëm. Mos krijoni iluzione, nëse doni të humbni peshë rruga e vetme është vetëm djeta.

Mërkuri dhe Venusi, gjithmonë në opozitë stresuese me shenjën tuaj ju sjellin pak humor të keq, por edhe preokupime të pabazuara. Me partnerin gjërat mund të marrin një djejtim të papritur dhe pak të këndshëm. Duhet të rrini të qetë, sepse gjithë ky stress nuk ju bën mirë dhe mbi të gjitha nuk i ben mirë stomakut.

Humori i mirë nuk ju mungon por as edhe dëshira për të takuar njerëz të rinj. Keni një dëshirë të madhe për të rritur rrezen e miqve tuaj. Venusi është gjithmonë në anën tuaj por për fat të keq edhe për pak kohë.

Kuadrati i Hënës në raport shumë të keq me Marsin e bën gjithcka më të vështirë dhe të lodhshme. Sherrxhi dhe gati për tu zënë me të gjithë do jetë e vështirë të ndërhysh për ju. Nervozë si jeni jeni gati të pranoni cigare njëra pas tjetërs duke menduar se kjo do ju ndihmojë.

Situata juaj, shumë e shkëlqyer do të mbetet kështu edhe për shumë kohë. Ky lajm shumë i mirë do ju japë karikimin e nevojshëm për të tentuar eksperiecat e reja. Tani është e vështirë të ndaloni. Përsa i takon shëndetit për momentin situata duket nën kontroll.

Energjia nuk ju mungon dhe ju duhet fare pak vendosmëri më shumë për të qënë fitues. Mërkuri është miku juaj dhe do ti kthejë aspiratat tuaja në një realitet të mrekullueshëm. Nuk ka asgjë të re në fushën sentimentale, ndërsa shëndeti do të jetë në formë shumë të mirë.

Situatë e alternuar për ju. Momentet e këndshme dhe të qeta do të alternohen me faza problematike. Flini pak dhe i shtoheni punës. Gjërat shkojnë kështu prej shumë kohësh dhe tashmë energjitë tuaja janë në rezervë.

 

Një zgjidhje e alternuar, por efikase dhe është kjo e vetmja gjë që vlen për ju. Kush ju kritikonte do marrë nga ju një përgjigje akoma më agresive. Do të keni mundësi takimesh, njohjesh, fytyra të reja. Për fat të keq nuk është realiteti, por vetëm ajo që kishit ëndërruar në këtë moment.

Nuk keni pse të qaheni. E keni Hënën dhe Mërkurin në shenjë dhe planetin e dashurisë në pozicion të përshtatshëm me Plutoni. Ajo, që dëshironi do të bëhet realitet. Eshtë njësoj sikur yjet t’jua kishin dhuruar gjërat me një shkop magjik.

Ndjeheni të lodhur, konfuzë dhe me pak dëshirë për të vepruar. Dëshira juaj e vetme është të rrini për hesapin tuaj në qetësi të plotë. Mos u shqetësoni për të ftohtin, mbulohuni mirë dhe lejojini vetes një shëtitje të gjatë. Keni nevojë për të qartësuar idetë dhe për tu rilaksuar.

Tensionet dhe jokumunikim në familje, por edhe në punë. Do të keni fërkime me partnerin dhe bëni kujdes, sepse nëse vazhdoni kështu shumë shpejt do të ndjeheni fare bosh. Edhe pse Marsi është në pozicion të mrië me ju, juve nuk ndjeheni mirë me shëndetin.

 

 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (2 postuar)

avatar
shkurte 22 January, 2010 05:50:22
jeni te mir i besoj shum horoskopi krejta me del e sakt ju pershendes shum nga peja
avatar
feime 06 April, 2010 09:08:26
me falni ne bon me ma qu kejt se shka shkrun per heroskap me mesash ne se bon tung klm me te mira
total: 2 | displaying: 1 - 2

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
Rate this article
5.00