Lajme nga Bota

SHBA, mes Arabisë dhe Iranit; Kerry: Ulni tensionet!

SHBA, mes Arabisë dhe Iranit; Kerry: Ulni tensionet!

Shtetet e Bashkuara po përpiqen të qetësojnë konfliktin saudito-iranian, e për këtë arsye, kryediplomati John Kerry u ka telefonuar në mënyrë të vazhdueshme zyrtarëve të
image

Investigimi i “Canal+”, kallashnikovët shqiptarë në Francë

Televizioni francez “Canal+” ka zhvilluar një investigim special për të zbuluar se si trafikohen kallashnikovët nga Shqipëria në Francë, ku siç thuhet janë përdorur në...
Lexoni me shume
image

Turqia rrëzon një avion ushtarak rus: Shkeli hapësirën ajrore. Putin: Thikë pas shpine, pasoja serioze

*Kremlini: Avioni nuk ka shkelur hapesiren ajrore turke, do kryejme verifikime *Dy pilotet hidhen me parashuta, njeri kapet nga rebelet siriane, rebelet publikojne video TURQI-...
Lexoni me shume
image

Moska: Do të reagojmë ndaj dislokimit amerikan të armëve të rënda në Evropën Lindore

MOSKË- Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të dislokojnë armë të rënda në vendet balltike dhe në Evropën Lindore, atëherë edhe Moska do të...
Lexoni me shume
image

Deklarata e Putin për Krimenë e Kosovën befason Perëndimin

RUSI-Deklaratat e presidentit rus Vladimir Putin i cili bëri një krahasim të Krimesë me Kosovën, duke thënë se “Krimea ka të drejtë të ndahet nga...
Lexoni me shume
image

Horror, kufomat me koka të prera dergjen rrugëve.

Siri – Në zonat e Sirisë ku ISIS ka themeluar shtetin e tij po propagandohet me trupa me koka të prera. Pamjet horror me trupa...
Lexoni me shume
image

Gjermani , kapen 5,6 ton hashash brenda gureve te mermerit, shkaterrohet banda.

Autoritetet policore të Bavarisë në Gjermani, në bashkëpunim me autoritetet doganore të këtij vendi, kanë shkatërruar një rrjet shqiptar të trafikut të drogës, që brenda një periudhe kohore kishin arritur të fusnin në landin e Bavarisë 5.6 ton hashash. ...
Lexoni me shume
image

Kine - SHBA , gati projekti hekurudhor.

Kina ka nisur një projekt për të ndërtuar një linjë hekurudhore 12.870 km i gjatë që do ta lidhte me Amerikën në një hark kohor prej më pak se dy ditë udhëtim....
Lexoni me shume
image

Shqiptari me restorantin me te mire ne bote.

Restoranti “Noma” në Danimarkë, i shqiptarit Rene Rexhepi është zgjedhur sërish restoranti më i mirë në botë. Mes një liste me 50 restorantet më të mira të botës, “Noma” është pozicionuar në vendin e parë, pas mbajtjes së këtij titulli për 3 vite radhazi nga 2010 deri në 2012....
Lexoni me shume
image

Zvicer, arratiset nga paraburgimi shqiptari 25 vjecar.

Një shqiptar 25-vjeçar është arratisur nga paraburgimi, ku ndodhej në një kontenier që përdorej si qeli burgu. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Liestal, kantoni Baselland në Zvicër, ku shqiptari ndodhej në qeli si i dyshuar për tregti me drogë. Siç bën të ditur drejtoria për siguri e kantonit, ai ka realizuar ikjen pa përdorur dhunë ndaj të tjerëve....
Lexoni me shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 447 | displaying: 1 - 10