Patos. Vidhet argjendaria. Policia ne kerkim te autoreve te mundeshem

Font size: Decrease font Enlarge font

Ne qytetin e Patosit eshte hapur me mjete te forta nje lokal, ndersa nepermjet tij eshte arritur te vidhet nej argjendari. Menjehere sapo forcat e policise jane informuar mbi ngjarjen, kane shkuar ne vendin e ngjarjes dhe filluan te kryejne veprimet e para hetimore e proceduriale.

Siç konfirmojne blute gjate nates persona te paidentifikuar kane hapur me mjete te forta lokalin bar-kafe ne pronesi te personit me inicialet Kastriot P. dhe me pas, kane prishur murin ndares te tij, per te hyre ne ambjentet e dyqanit te bizhuterise ne pronesi te personit me emrin Gezim Sh., nga ku kane marre prej aty nje sasi bizhuterish.

Ende nuk dihet shuma e lekeve qe ben demi. Policia e Qarkut Fier komunikon se hetimet vazhdojne te kryhen intensivisht per dokumentimin e plote ligjor te vepres penale dhe identifikimin dhe kapjen e autoreve te kesaj ngjarje. Deri tani ka patur 5 persoan et shoqeruar, por askush nuk ka dhene detaje qe te ndihmoje grupin hetimor. Ne pyetje jane marre edhe dy pronaret e demtuar, ai i lokalit si dhe pronari i argejndarise.

 

Fieri.com / Majlinda Rama

 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
0