Kapet nje sasi prej 1.1 kg heroine. Ne pranga 5 persona nga Fieri

Font size: Decrease font Enlarge font

Kapet nje sasi prej 1.1 kilogram heroine e bien ne pranga 5 persona ne qytetin e Fierit. Sasia e kokaines u zbulua ne mbremje e ndersa pese personat e ndaluar dyshohen se jane perdorues te lendee narkotike e shperndares te saj. Hetimet e para pas ngjarjes tregojne se te ndaluarit mund te kene pasur si qellim trafikimin e kokaines ne tregun vendas.

 

Burime zyrtare nga Policia bejne te ditur ka qene nje operacion i mireorganuar dhe i posacem i antidroges ai qe ka arritur te ndaloje pese pesonat, mes te cileve ndodhet edhe nje i moshuar 75 vjecar.  Po te njejtet burime pohojne  per Fieri.com se te dyshuarve iu gjet 1.1 kilogram lende narkotike e llojit herone, e se ndalimi i tyre u be pas nje hetimit te detajuar. Prej disa ditesh unifromat blu te fierit kishin vendosrur nen survejim grupin e trafakinadeve duke zbuluar se tregu i shitjes se lendes narkotike ishin shkollat e mesme te qyetit dhe gjimnazistet fierka. Burimet policore pohuna ne nje komunikate se nje sasi prej 600 gramesh u gjet ne nje banese ne Fier, e ndersa 500 gramet e tjera ishtin te paketuara e te ndara ne doza, te cilat iu gjeten te dyshuarjve ne momentin e arrestimit. Ndalimi i shtetasve eshte bere prane ures me shkalle ne qeytin e Fierit e ndersa pas hetimeve eshts zbul,uar edhe vendi ku mbahej e fshehur lenda narkotike, paketohej e behej gati per tregun e shitjes.

 

Destinacioni kryesor ishin shkollat e qytetit e ndersa po punohet per zbardhjen e te tjera detajeve lidhur me ngjarjen. Kesaj here operacioni i antidroges ka prangosur 5 persona, por puna vazhdon per te zbuluar nesa ka te tjere te implikuar ne kete ngjarje.

 

 

Gazetare per Fieri.com Majlinda Rama

 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (2 postuar)

avatar
gazetar 18 January, 2009 03:59:35
Prsh.
Nuk jam ne kundershtim me faktin qe lajme te botuara ne te perditeshme shqiptare te botohen ne faqen tuaj te internetit , por kur i botoni vendosni emrin e gazetarit qe e ka shkruar dhe te gazetes se nga eshte marre shkrimi.
hapni faqen e agjensise se lajmeve noa www.noa.al ose www.nwesofalbania.al dhe do te shikoni se lajmi eshte copy paste. Kjo agjensi lajmesh tashme eshte me e madhja ne shiperi .
Turp dhe mungese korrektese e profesionalizmi
avatar
Renato 18 January, 2009 04:59:06
Persh z Gazetar,

Ti mire ben qe shkruan po une nje xhiro bera dhe kontrollova faqen tende dhe duket qe i ka akoma buzet me qumesht.

Ja sa e vjeter me doli faqja jote:

Domain Name: NEWSOFALBANIA.NET
Registrar: ONLINENIC, INC.
Whois Server: whois.onlinenic.com
Referral URL: http://www.OnlineNIC.com
Name Server: NS1.IPOWER.COM
Name Server: NS2.IPOWER.COM
Status: clientTransferProhibited
Updated Date: 08-may-2008
Creation Date: 08-may-2008
Expiration Date: 08-may-2009

Pra faqja jote ne MAJ te viti 2008 eshte regjistruar. Hera e pare qe marr vesh qe ekziston nje faqe e tille. Tashe per nje moment mos ishit ATA


Tung,
Renato R.
total: 2 | displaying: 1 - 2

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
4.20