Ligji, Rendi & Krimi

Vrau dhe hodhi në plehra 82-vjeçarin, arrestohet i dyshuari

Vrau dhe hodhi në plehra 82-vjeçarin, arrestohet i dyshuari

Zbardhet vrasja e Noke Likometajt në Fier. Prangoset 37-vjeçari Skënder Krasniqi. Policia: Vrasja për motive të dobëta, po hetohen shkaqet dhe rrethanat
image

U merrnin ryshfet qytetarëve, burg 5 persona, mes tyre 3 punonjës të QKR-së së Fierit

Pesë persona, mes tyre 3 punonjës të Qendrës Kombëtare të Regjistrimit në Fier kanë përfunduar pas hekurave, pasi akuzohet se merrnin para nga qytetarët në...
Lexoni me shume
image

Kakavijë, kapet 55-vjeçari nga Fieri me 20 kg marijuanë në makinë

Policia kufitare e Kakavijës ka sekuestruar 20 kilogramë kanabis sativa në një automjet tip “Citroen” me targa greke, i cili kishte si destinacion Greqinë. Mjeti...
Lexoni me shume
image

Prisnin pyje pa leje, ndalohen e gjobiten 2 persona në Fier

Inspektoriati i Mjedisit në qytetin e Fierit ka ndaluar tre shtetas për veprimtari të kundraligjshme. Mësohet se shtetasit Arben Fejzo dhe Edmond Bregaj akuzohen për prerje...
Lexoni me shume
image

Policia , 6 ne pranga dhe 1 ne kerkim.

Më datë 09.07.2014,në fshatin Frakull e madhe Fier është gjendur i vetvarur në banesen e tij shtetasi A .H ,vjec 43 ,banues në fshatin Peshtan Bregas, Fier i cili ka gjetur vdekjen e menjehershmeNuk dihen shkaqet që kane çuar në kryerjen e këtij veprimi, sipas deklarimeve të afërmëve të tij, nuk ka patur probleme mendore.Materialet i kalojne Prokurorise së rrethit Gjyqesor Fier për hetime të metejeshme,për veprën penale të “ per vleresim ”...
Lexoni me shume
image

Nje ne pranga dhe nje ne kekrim.

Policia Fier dhe ajo e Lushnjes ne 24 oret e fundit kane vene ne pranga nje shtetas nderkohe qe nje tjeter e kane shpallur ne kerkim. Ne nje fshat te Lushnjes nje 23 vjecar ka rene nga lartesia e 9 metrave dhe eshte derguar ne spital per ndihme mjekosre....
Lexoni me shume
image

2 ne pranga dhe 3 nen hetim te lire

Policia ka vene ne pranga dy shtetas dhe tre te tjere i ka nen hetim te lire ne 24 oret e fundit....
Lexoni me shume
image

Policia prangos 3 persona, 1 e shpall në kërkim dhe 7 hetohen të lirë.

Policia ka vene ne pranga 3 shtetas nje tjeter eka shpallur ne kerkim dhe 7 po i heton ne gjendje te lire keto 24 oret e fundit....
Lexoni me shume
image

Tre ne pranga dhe nje ne gjendje te lire.

Policia pohon se ne 24 oret e fundit tre shtetas jane arrestuar nderkohe qe nje hetohet ne gjendje te lire. Ne lushnje dy persona kane shkuar ne spital nderkohe qe njeri ka vdekur dhe tjetri ka shpetuar....
Lexoni me shume
image

Nuredin Sula : " Drejtesia blihet me euro dhe jo me leke ".

Nuredin Suli , vëllai I Neimit që është vrarë 10.11.2012 para banesës së tij në një intervistë ka pohuar se edhe pse autorët e dyshuar të vrasjes së vëllait tim janë kapur prej policisë dhe po gjykohen , pagesa prej 100 mijë euro që ata kanë bërë tek prokuropria Fier ka bërë që gjykimi të marrë rrjedhë tjetër. ...
Lexoni me shume
image

Prangoset "Gravata e zeze" per mashtrim.

Rreth 900 persona ka mashtruar një 29-vjeçar nga Fier në 7 vitet fundit, me një skemë të veçantë mashtrimi si fajdexhi, pasi u merrte lekët që u jepte ai i denonconte më pas duke ngritur padi civile për të marrë lekët e tij, deri tani janë zbuluar 900 kontrata që varionin nga 9000- 250.000 euro. ...
Lexoni me shume
image

Nje ne pranga dhe dy nen hetim te lire.

Policia Fier ka vene ne pranga nje shtetas nderkohe qe dy te tjere po i heton ne gjendje te lire....
Lexoni me shume
image

2 ne pranag dhe 2 nen hetim te lire.

Nga strukturat e Drejtorisë së Policisë Qarkut arrestohen 2 shtetas, 1 shpallet në kërkim, procedohen 2 shtetas në gjendje të lirë për vepra penale të ndryshme, asgjësohen 435 rrënjë cannabis sativa në Mallakastër....
Lexoni me shume
image

7 shtetas nen hetim te lire ne 24 ore.

Nga strukturat e Drejtorisë së Policisë Qarkut procedohen 7 shtetas në gjendje të lirë për vepra penale të ndryshme....
Lexoni me shume
image

2 ne pranga dhe 3 nen hetim te lire.

Nga strukturat e Drejtorisë së Policisë Qarkut arrestohen/ndalohen 2 shtetas dhe procedohen 3 në gjendje të lirë për vepra penale të ndryshme....
Lexoni me shume
image

1 ne pranga dhe 2 nen hetim te lire.

Nga strukturat e Drejtorisë së Policisë Qarkut arrestohet 1 shtetas dhe procedohen 2 në gjendje të lirë për vepra penale të ndryshme....
Lexoni me shume
image

Ne pranga 3 shtetas.

Nga strukturat e Drejtorisë së Policisë Qarkut arrestohen/ndalohen 3 shtetas dhe procedohet 1 në gjendje të lirë për vepra penale të ndryshme....
Lexoni me shume
image

Policia kap korrierin dhe 50 kg hashash.

Një sasi prej afro 50 kg kanabisativa është kapur në mesditën e sotme në vëndin e qujatur “Vija e Ngjalës “ në hyrje të qytetit Fier....
Lexoni me shume
image

Policia, nje ne pranga dhe nje ne hetim te lire.

Nga strukturat e Drejtorisë së Policisë Qarkut arrestohet 1 shtetas dhe 1 procedohet në gjendje të lirë për Plagosje e rëndë më dashje, si dhe 1 shpallet në kërkim për Vjedhje me dhunë....
Lexoni me shume
image

3 ne pranga dhe 1 nen hetim te lire.

Nga strukturat e Drejtorisë së Policisë Qarkut arrestohen/ndalohen 3 shtetas dhe procedohen 1 në gjendje të lirë për vepra penale të ndryshme....
Lexoni me shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 1386 | displaying: 1 - 20