NEWS

total: | displaying:
What's new
image

Spiunazhi eshte ne mode.

Dy vjet pas arrestimit të bujshëm në Nju Jork, Ana Çapman ka ndryshuar stilin e jetës. Agjentja sekrete më seksi e Rusisë tani i është kushtuar modës. Dhe ka hedhur në treg linjën e saj.
image

Beyonce sic nuk e keni pare kurre.

Ajo është kritikuar së fundmi se kërcen në mënyrë shumë provokuese dhe shpeshherë e tepron, dhe duket se këto kritika nuk janë pa bazë.
image

Banorët, bisedat pro dhe kundër homoseksualizmit

Pasi janë zgjuar mëngjesin e djeshëm, banorët e "Big Brother" kanë nisur të përgatiten për të festuar brenda në shtëpinë më të famshme njëvjetorin e

Ciljeta feston 24 vjetorin Romeo rri indiferent

Të mërkurën ka fikur 24 qirinj mbi tortë, njëra nga këngëtaret më të pëlqyera dhe më seksi, Çiljeta Xhilaga. Në fakt ne menduam se Çiljeta
image

BIG BROTHER 2, hapet sipari i surprizave

Starton sot në mbrëmje edicioni i dytë i "Big Brother Albania". Kush do të jenë banorët e shtëpisë më të madhe dhe më të vëzhguar në Shqipëri? Pse djemtë do të vazhdojnë të triumfojnë mbi vajzat? Nga vijnë dhe çfarë bëjnë? Kjo do të mbetet ende surprizë deri në orën 20.45, në spektaklin që do të transmetohet drejtpërdrejt në ekranin e "Top Channel" Ajo që mund të zbulojmë në numrin e parë të suplementit "Big Brother 2" është fare pak nga mekanizmi zinxhir i përgjimit.
image

Veshtrim fiziko – gjeografik

Rrethi i Fierit perben njeren nga 36 ndarjet territoriale te Republikes se Shqiperise te quajtura rrethe. Ai shtrihet ne rajonin perendimor te vendit duke zene
image

Ne driten e zbulimeve arkeologjike (Paleoliti)

Gjurmet me te vjetra te njeriut parahistorik ne treven e Fierit jane zbuluar ne stacionet 1 dhe 2 te Kryegjates dhe ne ate te Portezes1.
image

Neoliti

Vendbanim i neolitit eshte stacioni i Cakranit. Vendbanimi i perket periudhes se neolitit te mesem,2 ne te cilin u bene ndryshime te rendesishme ekonomike-kulturore. Nje
image

Bronzi

Gjurme te bronzit te vone (1500pk.1100pk) i gjejme ne varrezen tumulore te Patosit. Gjurmimet dhe germimet arkeologjike tregojne se ne kete periudhe filloi gjeresisht pergatitja
image

Epoka e Hekurit

Nga historografia shqiptare epoka e hekurit ne vendin tone ndahet ne tre faza zhvillimi. Ne fazen e pare e saj(fillim shek 11 pes-fund shek 9
Advertisement