Shendetesi

Ushqimet qe u shfryjne.

Ushqimet qe u shfryjne.

Ndodh që shpesh të ndiheni të fryrë dhe madje disi mbipeshë.
image

Te alkoolizuarit, duam ndihme.

Numri i të alkolizuarve që kërkojnë ndihme pranë spitalit të Fierit është gjithnjë e ne rritje....
Lexoni me shume
image

Zbulohet proteina qe rinon zemren.

Atrogin, quhet proteina që i lejon qelizave të zemrës që të pastrohen nga substancat toksike, duke u rigjeneruar ato parandalojnë sëmundje të rënda. ...
Lexoni me shume
image

Studimi, pirja e duhanit te bene pasiv ne shtrat.

Sa më shumë që një mashkull të pijë duhan, aq më shumë rrezikon që të bëhet pasiv në shtrat....
Lexoni me shume
image

Periferia pa mjek, dyndje pacientesh ne spital.

Spitali Rajonal i Fierit prej kohësh po përballet me një fluks pacientësh. Pacientët në mungesë të vizitave nga mjeku i familjes dhe mirëfunksionimit të qëndrave shëndetësore drejtohen për në urgjencën e spitalit rajonal. ...
Lexoni me shume
image

Ushqimet qe duhet te konsumoni pas infraktit.

Ngrënia e ushqimeve të pasura me fibra redukton rrezikun e vdekjes me 25%, në rastin e atyre njerëzve që kanë kaluar një infarkt në miokard....
Lexoni me shume
image

3 dite diete me karrota , humb 5 kg.

Kërkimet e fundit kanë treguar se dieta me karota është mjaft e mirë për të humbur kilet e tepërta. Nga pikëpamja e vlerave ushqimore dhe terapeutike, karota është mjaft e pasur në vitamina A, B dhe C, si edhe substanca minerale mjaft të çmuara për organizmin. ...
Lexoni me shume
image

Ja sekreti, pini birre dhe te mos deheni.

Doni të pini birrë gjithë mbrëmjen dhe mos të deheni. Amerikani Jim Koch, bashkëthemelues i Boston Beer Company, ka zbuluar një hile për të qëndruar esëll gjithë kohën, pavarësisht nga sasia e birrave që pini. ...
Lexoni me shume
image

Ja cilat jane ushqimet qe pastrojne mushkrite.

Është e pakontestueshme se mushkëritë janë organet më të rëndësishme të trupit tonë . Çdo ditë ne kemi marrë frymë ... dhe frymë mesatarisht 20.000 herë , filtrimine ajrit është thelbësore për mbijetesën tonë ....
Lexoni me shume
image

Provoni dieten me orizin e zi.

Orizi integral ose i zi është ushqimi më i mirë nga pikëpamja ushqyese sesa orizi i bardhë. ...
Lexoni me shume
image

A mund te beni sex pas nje ataku kardiak ?!

Shumë persona, të cilët kanë pësuar një atak kardiak janë të shqetësuar nëse zemra e tyre përballon më emocione të forta, apo adrenalinë më të lartë. Shumë prej tyre janë të shqetësuar nëse mund të kryejnë akte seksuale pa u shqetësuar për shtimin e numrit të rrahjeve të zemrës. Kësaj pyetje i jep përgjigje Mayo Clinic ....
Lexoni me shume
image

Pijet me sheqer rrisin presionin e gjakut tek te rinjte.

Por tani, studiuesit sugjerojnë se pirja e tyre mund të çojë edhe në rritjen e presionit të gjakut....
Lexoni me shume
image

Reiffeisen bank ndihmon spitalin me aparatura.

Laboratori i analizave në spitalin rajonal të Fierit tashmë do të ofrojë shërbim më të specializuar për pacientet. ...
Lexoni me shume
image

Mjalti dhe lengu i qepes antibiotiku me i mire.

Dy studentë nga Shkolla e Lartë Konia Güventaş (Turqi), kanë ekzaminuar efektet e lëngut të qepës dhe përzierjes së mjaltit për infeksionet në fyt. Ata e dëshmuan këtë në një projekt shkencor....
Lexoni me shume
image

Frutat qe frenojne plakjene trurit .

Konsumimi i rregullt i luleshtrydheve dhe manaferrave mund të frenojë plakjen mendore për më shumë se dy vite. ...
Lexoni me shume
image

Ushqimet qe shuajne deshiren seksuale, ja lista e "zeze".

Dieta ushqimore është thelbësore për performancën seksuale. Por duket se janë disa ushqime specifike ato që e shuajnë këtë dëshirë. Ky fakt deklarohet nga Vincenzo Mirone, drejtor i Società italiana di urologia, gjatë kongresit europian lidhur me disiplinën mjekësore që u mbajt në Stokholm të Suedisë. ...
Lexoni me shume
image

Uji me limon ne mengjes, ja cudia qe ben.

Nga shumë dietolog është thënë që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm që të jep shumë energji. ...
Lexoni me shume
image

Kengetari grek kenge per Ilia Karelin.

Këngëtari grek, Agathonas Lakovidhis, ka bërë një këngë për Ilia Karelin, me vargje nga avokati Dhimitris Panusis. Agathonas përfaqësoi Greqinë në festivalin Eurovision 2013, në Suedi....
Lexoni me shume
image

Mos i flak bustinat e cajit, ja pse .

Që çaji është i mirë për shëndetin kjo është e njohur. Por që edhe bustina e tij mund t’ju shërbejë për mirë, ndoshta këtë nuk e keni dëgjuar më parë. ...
Lexoni me shume
image

Me thuaj c'grup gjaku ke , te ten them c'fare personaliteti ke.

A e dinit se edhe grupi i gjakut mund të tregojë për ju, gjëra që as vetë nuk i njihnit te vetja? Zbuloni tiparet tuaja të fshehura...
Lexoni me shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 251 | displaying: 1 - 20