Dhunuan personelin e urgjencës së Fierit dhe kundërshtuan policët, arrestohen 2 të rinj

Font size: Decrease font Enlarge font
image

Dy të rinj janë vënë në pranga nga blutë e Fierit pasi kanë goditur personelin e urgjencës së spitalit dhe kanë kundërshtuar me dhunë punonjësit e policisë. Sipas burimeve zyrtare janë arrestuar në flagrancë shtetasit Sokol Lipa, 25 vjeç, banues në fshatin Mbrostar-Ura, si dhe Fatjon Muskaj, 30 vjeç, banues në lagjen “Sheq i Vogël”.

Pasditen e së dielës, këta dy persona, duke qenë në gjendje të dehur kanë debatuar dhe goditur personelin e urgjencës, si dhe kanë kundërshtuar me dhunë punonjësit e policisë. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës shkallës parë Fier për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Goditjet për shkak të detyrës” të kryera në bashkëpunim.

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
4.00