Sociale / Aktualitet

Dhunuan personelin e urgjencës së Fierit dhe kundërshtuan policët, arrestohen 2 të rinj

Dhunuan personelin e urgjencës së Fierit dhe kundërshtuan policët, arrestohen 2 të rinj

Dy të rinj janë vënë në pranga nga blutë e Fierit pasi kanë goditur personelin e urgjencës së spitalit dhe kanë kundërshtuar me dhunë punonjësit
image

Fieri.com eshte per shitje!!!

Te dashur miq te Fieri.com Grupi drejtues i Fieri.com pas nje evaluimi disa mujor ka vendosur per te nxjerre ne shitje faqen e qytetit te Fierit....
Lexoni me shume
image

Klosi. Verifikim listës problematike të invalidëve në Fier

Ministri i ri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, në një deklaratë për mediet, ka deklaruar se çështja e KEMP-it në Qarkun Fier do...
Lexoni me shume
image

Ambasada e SHBA-ve. Probleme teknike me sistemet e lëshimit të pasaportave dhe vizave, pezullohen përkohësisht takimet e reja

Ambasada e SHBA-ve: Probleme teknike me sistemet e lëshimit të pasaportave dhe vizave, pezullohen përkohësisht takimet e reja...
Lexoni me shume
image

Operacioni i përbashkët anti-ISIS Shqipëri-Itali, pranga një 38-vjeçari në Kavajë

Policia shqiptare ka publikuar sot disa detaje nga operacioni i përbashkët anti-ISIS Shqipëri-Itali. ...
Lexoni me shume
image

Fier, invalidi i pret rrugën Bankers: S'më keni dhënë dëmshpërblimin!

Prej vitesh nuk merrte dëmshpërblimin për dëmet që kompania naftënxjerrëse “Bankers Petrolium” i ka shkaktuar në pronat e tij dhe për të këtë arsye në shenjë protestë së bashku me familjen bllokon rrugën që të çon në puset e naftës së kësaj kompanie....
Lexoni me shume
image

Vdes vajza e ish-ambasadorit Kola, udhëtonte me Çim Pekën.

TIRANE - Fleura Kola, vajza e ish-ambasadorit të vendit tonë në Romë Llesh Kola humbi jetën mbrëmjen e kësaj të enjteje në një aksident të rëndë rrugor. Kola ndodhej në makinën e gazetarit Cim Peka të drejtuar prej tij, i cili ka pësuar dëmtime të rënda në gjymtyrë, por nga bluzat e bardha mësohet se e ka kaluar rrezikun për jetën. ...
Lexoni me shume
image

Tërmet i fuqishëm në Dibër, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë, Kosovë e Maqedoni.

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë gjatë orëve të para të së shtunës në Dibër, Kukës, Lezhë dhe në kryeqytet. ...
Lexoni me shume
image

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e kryebashkiakut të Vlorës, Gjika.

Që prej mbrëmjes së djeshme kreu i Bashkisë së Vlores, Shpëtim Gjika vazhdon të jetë nën vëzhgimin e mjekëve. ...
Lexoni me shume
image

Pogradec, e merr rrjedha e lumit, mbytet 38-vjeçarja.

Një 38-vjeçare nga qyteti i Pogradecit ka humbur jetën pasi është rrëmbyer nga ujrat e lumit të fshatit Verdove....
Lexoni me shume
image

Fier, uji bllokon rrugën në Ferras; mbyten bagëti e shpendë.

Vërshimi i ujrave zonën e Novoselës ka krijuar një situatë alarmante. Në gjithë hapësiren ka vetëm ujë dhe rruga e tjetër nacionale është përmbytur tërësisht. ...
Lexoni me shume
image

Vazhdojnë operacionet e shpëtimit në jug, evakuohen qindra familje.

Gjendja alarmante për shkak të vërshimit të ujit në Fier e Vlorë vijon ndërsa ne terren po ndërmerren operacione shpëtimi për banorët që ndodhen në mes të ujrave. Deri me tani jane zhvendosur shume familje, sipas te dhenave ne terren, niveli i ujrave te Semanit dhe Vjoses po ulet por ai mbetet ende kercenues. ...
Lexoni me shume
image

Moti i keq sjell probleme në disa qytete, shemben pemë dhe shtylla.

Reshjet e shiut dhe erërat e forta të ditëve të sotme kanë sjellë probleme në disa prej qyteteve kryesore të vendit, ku pemë e shtylla janë shembur në rrugë, ndërsa në disa qytete mungon edhe energjia elektrike. ...
Lexoni me shume
image

Misteri i 3 udhëtimeve jashtë të majorit të Feka.

Majori Feka rezulton të ishte një prej emrave elitë të pilotimit të Forcave të Armatosura, i cili humbi jetën në një aksident ajror në Spanjë, teksa drejtonte helikopterin e drogës, rezulton të ketë kaluar kufirin 3 herë të tjera....
Lexoni me shume
image

Prishjet anës Gjanicës, mbërrijnë 34 dokumentat për shpronësimet e para

Fier – Kanë mbërritur 34 zarfat e parë për 34 persona që kanë ndërtime anës lumit Gjanicë të cilat do të prishen nga INUK për ti hapur rrugën zbatimit të projektit të ri për pastrimin dhe sistemimin e lumit Gjanicë ....
Lexoni me shume
image

Tronditet sërish Parisi, dy sulme në pak minuta, plagosen 2 policë

PARIS - Pas 24 orësh nga masakra në zyrat e gazetës satirike “Charlie Hebdo”, edhe mëngjesin e sotëm Franca është zgjuar e tronditur nga dy sulme të njëpasnjëshme, brenda një harku të shkurtër kohor, ku kanë mbetur të plagosur dy policë, njëri në gjendje të rëndë....
Lexoni me shume
image

Fier, Gjanica del nga shtrati, përmbyt banesa, lokale dhe zyrat e ujësjellësit

Shirat e dendur që kanë rënë ditët e fundit kanë fryrë shumë edhe lumin Gjanica në Fier, i cili ka dalë nga shtrati....
Lexoni me shume
image

Peshngritja shqiptare tronditet serisht, Godelli e Pulaku pozitiv në anti-doping!

TIRANE - Ditë të zeza për peshëngritjen shqiptare. Pas kampiones Romela Begaj tashmë dy peshëngritës të tjerë shqiptarë kanë rezultuar pozitiv në testin anti-doping duke u pezulluar përkohësisht nga çdo aktivitet sportiv. Bëhet fjalë për kampionin e Botës në stilin e shkëputjes në Peshëngritje, Daniel Godelli dhe kamionin e Europës për të rinjtë Hysen Pulaku. ...
Lexoni me shume
image

Faturat e papaguara, OSHEE. Ja hapat që duhet të ndiqni, nuk ka kufizime për numrin e kësteve

TIRANE - Të gjithë ata që kanë detyrime të papaguara të energjisë elektrike dhe duan të përfitojnë nga skema lehtësuese, mund ta bëjnë këtë përmes lidhjes së aktmarrëveshjes me Operatorin e Shpërndarjes së Energjisë Elektrike....
Lexoni me shume
image

Sot provimi Mësues për Shqipërinë, Rama: Fund emërimeve me rryshfete.

TIRANË- Në 12 qarqet e vendit zhvillohet sot provimi për pranimin e kandidatëve që kanë aplikuar për mësues. Sipas MAS, provimi pritet të nisë në orën 11:00 deri në 13:00, në çdo qytet, qendër qarku....
Lexoni me shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 884 | displaying: 1 - 20