BYLISI i Ballshit blen 7 lojtar

Font size: Decrease font Enlarge font
image BYLISI i Ballshit blen 7 lojtar

Ekipi i futbollit Bylis , blerjet me te medha te superliges shqiptare. Ne nje cermoni festive jane firmosur kontrata me 7 futbolliste, te cilet veshen per here te pare fanellen e bylist per fazen e dyte te superliges .

Ne ambjentet e kompleksit “Gjanica” u zhvillua prezantimi I blerjeve te fundit qe ekipi i Bylisit beri gjate merkatos se dimrit. Te pranishem ne kete ceremony ishin: presidenti Besnik Kapllanaj, zv. presidenti Vilson Kozi, kryetari i bashkise Neim Bega , drejtori teknik Migjen Skenderaj, dhe shefi i klubit Rlidon Fejzaj.

Presidenti  Kapllanaj shprehet, se kemi punuar shume dhe arrritem te bejme 7 blerje. Dy prej futbollisteve qe prezantuam sot jane pjestare te kombetares u 21 si Polizol, Abri dhe Ditmar Bici ndersa dy te huaj, maqedonasi Kapinkoski dhe Kroati  Dejan. Nuk mendoj se jemi kurre me vonese per nisjen tone per kamping sepse keto dite arritem te afrojme ne ekip keta lojtare duke e kompletuar ekipin jo ne te gjitha repartet sepse pritet afrimi i nje portieri dhe nje sulmuesi te cilet do ta bejne ekipin bombe. Kerkoj dhe synoj qe skuadra te renditet me gjashte ekipet me te mira.  Trajneri Bega shprehetse:une mendoj se sjemi aspak me vonese per faze sepse ekipi eshte grumbulluar ne 5 janar dhe ka zhvilluar dy séance stervitore ne dite. Ne i kemi shpalosur objektivat tona, kerkojme te arrijme mbi vendin e gjashte ne tabelen klasifikimi. Gjithcka qe na eshte dashur na eshte ofruar dhe ne duhet te justifikojme gjithcka. Falenderoj sportdashesit qe nuk na kane kthyer kurrizin ne castet me te veshtira , me te vertete jane te mrekullueshem.

Migjen Skenderi  shpreh kenaqesi dhe falenderim per presidentin i cili beri keto afrime ne ekip. Beme nje pune per  tu admiruar dhe te kualifikuar per te afruar keta futbolliste prandaj duam qe ekipi te marre piket maksimale ne kete sezon. Idea nuk diskutohet pse i beme keto afrime, sepse i pame gabimet tona ne fazen e pare.

Godar Dejan futbollisti kroat shprehet: - "Kam luajtur per nje sere ekipesh ballkanase me fame e histori te madhe gjithashtu kam luajtur ne Suedi e Finlande dhe tani jam pjese e Bylisit ku shpresoj te jap maksimumin tim dhe ti japim se bashku ate emer qe meriton Bylisii Ballshit". Futbollisti maqedonas Kapinkovski shprehet: - "Vij nga Maqedonia ku  kam luajtur si titullar te Pobjeda Prilep, gjithashtu tre vjet ne Shkup e ne disa skuadra te tjera ,te cilat jane te divizionit te pare ne Maqedoni.  Kam luajtur per 21 vjecaret e kombetares maqedonase me pas 10 ndeshje me kombetaren dhe tani jam pjese e Bylisit. Ketu punohet seriozisht per te arritur qellimet dhe une bashkohem me skuadren per planet eskuadres".

Futbollisti tjeter i blere  Bici shprehet: - "Do te jap maksimumin tim ne ekipin e Bylisit qe te arrijme rezultatet maksimale per tre vitet e ardhsme qe une do te perfaqesoj kete ekip dhe do te vesh kete fanelle. I uroj suksese skuadres gjate koheve qe do te vijne".

Pilzol Arbri nje tjeter lojtare i cili ka ardhur ne ekipin e Ballshit se bashku me vellan shprehet se tani jam pjese e bylisit dhe zgjodha te vija ketu sepse gjeta mbeshtetjen e fuqishme edhe me teper pashe se ishte e arsyeshme te vija ne ballsh sepse do te gjej nivelin tim per te ngritur ekipin drejt majes.

 

 

Gazetare per Fieri.com Kristaq Thano

 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
Rate this article
5.00