Apolonia fiton Kupën e Shqipërisë në sportin e peshëngritjes.

Font size: Decrease font Enlarge font
image

Ekipi I Apolonisë morri “Kupën e Shqipërisë” në Peshëngritje dhe 3 cmime të tjera.

Fituesi I Kupës, Krenar Sharaj së bashku me trainerin e tij (të Apolonisë) Gramoz Agaraj sollën në zyrën e Kryetarit të Bashkisë, trofeun dhe çmimin e fituar në këtë kompeticion sportiv kaq të rëndësishëm, si një shembull të shkëlqyer të zhvillimit të këtij sporti dhe vlerësimit të punës së palodhur të ekipit të Apolonisë.

Në kampionatin kombëtar të peshëngritjen për “Kupën e Shqipërisë”, të zhvilluar në Durrës, ekipi I Apolonisë u paraqit me 4 sportistë: 3 djem dhe një vajzë, të cilët morrën të gjithë çmim.
Krenar Sharaj fituesi I Kupës së Shqipërisë zuri vendin e parë në stilin me shkëputje 145 kg, vendin e parë bë peshën 185 kg në stilin e shtytjes dhe u cilësua sportisti më I mirë I kampionatit.

Marjela Bejrami zuri vendin e parë për femra;
Emiljani Toska zuri vendin e dytë;
Fredi Lamaj zuri vendin e katërt;

Ky është viti I dytë që Kupa e Shqipërisë vjen në Fier. Në vitin 2012 I njëjti sportist, Krenar Sharaj fitoi me meritë Kupën e Shqipërisë. Këtë herë ai është një nga pretendentët kryesorë për të përfaqësuar vendin tonë në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes që do të zhvillohet në muajin nëntor.

fieri.com

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
0