Kujtim Majaci ne bronx, perurohet shtatorja.

Font size: Decrease font Enlarge font
image

Fieri ka nderuar ish-futbollistin Kujtim Majaci, i cili u nda nga jeta pesë vite më parë.

Shumë tifozë kanë marrë pjesë në vendosjen e shatores së një prej lojtarëve më të mirë të futbollit shqiptar të viteve 80-të.

Vazhdon të mbetet në zemrat e fierakëve.

Emocionet që Kujtim Majaci i dhuroi tifozëve të Apolonisë dhe  jo vetëm janë gdhendur në këtë shtatore.

Kujtim Majaci ishte ndër futbollistët më të mirë të kohës së tij, ndërsa në sezonin 1985/1986ai u shpall golashënuesi më i mirë i kampionatit 20 gola.

Ishin pikërisht këta gola që e shndërruan Apoloninë në një nga ekipet më të mira të futbollit në atë kohë, ndërsa Majaci u grumbullua edhe me Kombëtaren e Shqipërisë, duke luajtur tre ndeshje. 

 

I kthyer në idhullin e tifozëve fierakë, Kujtim Majaci u nda nga jeta 5 vjet më parë si pasojë e një ataku në zemër në moshën 47 vjecare.

fieri.com

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
0