Romela Begaj kampione bote në peshëngritje, Rama: Superbarazi gjinore në medaljet e arit

Font size: Decrease font Enlarge font
image

KAZAKISTAN-Shqipëria triumfon sërisht në kampionatin e peshëngritjes.

 

Peshëngritësja shqiptare Romela Begaj ka rrëmbyer medaljen e arit dhe është shpallur kampione bote në Kazakistan.Sportistja shqiptare fitoi medaljen e artë në stilin e shkëputjes ku ngriti 113 kilogram pas 3 provave.Begaj merr pjesë në peshën deri 63 kg dhe dështoi vetëm në njërën nga provat. Ajo ngriti, fillimisht 110 kg, dështoi për të ngritur 113 kg, por në provën e tretë e ngriti këtë peshë.Falë dështimit të konkurrentes kryesore, ajo u shpall kampione e botës në këtë stil.Lajmi bëhet me dije nga vetë Kryeministri Edi Rama i cili nuk ka humbur kohë të urojë kampionen shqiptare. “Urime, urime, urime, Romela Begës për medaljen e artë! Një kampione bote për gjithë vajzat shqiptare!Superbarazi gjinore në medaljet e arit”- shkruan kryeministri Rama.  

fieri.com

 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
0