Shqipëri – Francë , jehona në shtypin botëror

Font size: Decrease font Enlarge font
image

Shtypi francez ka sulmuar skuadren perfaqësuese te Frances, pas humbjes me Shqiperine ne stadiumin ‘Elbasan Arena”

Mendja ishte tek pushimet, me kete titull e ka hapur faqen e saj, gazeta eprestigjizer L’Equipe. Me ne fund mbaroi shkruan gazeta për tre miqesoret e Frances, e cila ka humbur ne tri takime,me gola te shumte te pesuar. Me tej “LePoint”,. Vazhdon te shkruaj se humbja perballe Shqiperise ishte shume shqetesuese per gjelat sepse europiani poi afron dhe skuadra e trajnerit De Shamp, po tregon lekundje te medha.

Gazeta tjeter “Le Parisien”, komenton. Sërish lëkundet Franca kete rradhe nga Shqiperia, Përqëenderimi i ekipit frances ishte zero, komenton me tej e perditshmja. Nderkohe Dayli Mail ka shkruar me komente positive per Shqiperine ne nje fitore historike, nderkohe italo -shqiptari Xhani De Bizai ka marre shume komlimentet ne atdheun e tij Itali.

Puna e trajnerit eshte vleresuar nga Gazeta Dello Sport edhe nga shume media te tjera. Nderkohe komplimentet kombtares shqipatre i kane ardhur edhe nga kampioni i botes Lizarazu. Per TF1, Lizarazu tha se Shqiperia eshte nje ekip i balancuar mire me mbrojte te forte dhe kundersulm te rrezikshem.

Shqiperia e meritoi plotesisht fitoren perballe nje France te lodhur.

 

Burimi Informativ: Alb365

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
5.00