Te dielen: Apollonia Shkumbini – Nje spektakel jo vetem ne fushe por dhe ne shkallet e stadiumit me tifozerine

Font size: Decrease font Enlarge font
image Flamuri gjigand i pergatitur nga "BRIGADA C"

Nje flamur gjigand i apollonise do te shpaloset te dielen ne shkallet e stadiumit “Loni Papuciu”. Eshte grupimi me i ri i tifozeris fierake “BRIGADA C” qe realizoi kete flamur.

Loja e mire e ekipit te Apollonise nen drejtimin e trajnerit serboboshnjak Karishik dhe rezultatet positive te arritura prej tij, e kane ngritur ne kulm euforine e tifozerise te mrekullueshme fierake.

Cdo ndeshje si ne Fier dhe ne takimet jashte qytetit te Fierit, ajo ka qene prezente ne perkrahjen e ekipit te tyre te zemres Apollonia me kore vokale dhe duartrokitje duke perkrahur futbollistet fierak.

Ky moment i mire qe po kalon ekipi dhe tifozeria e tij kane ndjere nevojen e me shume simboleve, banderolave, fanelave, flamujve qe identifikojne ekipin e Apollonise, por mungesa  e tyre ne stadiume ka organizuar nje grupim te ri tifozesh te cilet do te mbajne emrin “BRIGADA C” .

Prezantimin e tyre ata do ta bejne ne ndeshjen e ardhshme Apollonia - Shkumbini ku vec banderolave qe prezantojne kete grup dhe atyre qe perkrahin ekipin do te paraqitet dhe nje flamur gjigand i pergatitur me kete rast me permasa prej 40 metra gjatesi dhe 4 metra gjeresi, bardh e jeshil me stemen e Apollonise ne qender.

Dashamiresis së Valentinit, Markelit, Palionit, Klajdit, Arbenit, Florianit, Gjergjit, Vironit dhe shume te tjereve ju bashkua dhe robaqepsi i njohur fierak Ilmi Ismaili i cili per 5 ore rresht qepi kete flamur.

Ai eshte shprehur - "Sot m'u duk vetja si Marigoja qe qepi flamurin kombetar dhe kam qe nga 1992 qe nuk kam shkuar me ne stadium, cunat qe me kerkuan te realizoj  kete kryeveper te ideve te tyre me bene qe une te rikthehem perseri te dielen ne stadium per te perkrahur ekipin e zemres".

Duke i uruar nje fitore bindese te Apollonise me Shkumbinin, “Brigada C” premton se do ta bej pa u lodhur detyren e saj, ate qe e ka bere gjithmone edhe atehere kur Apollonia ka qene ne veshtiresi te mbeshtes pa fund ekipin e zemres se fierakeve, Apollonine! Gjithashtu “Brigada C” u drejton edhe nje  thirrje gjithe qytetareve të Fierit, te gjithe ne stadium per te perkrahur “Djemte e Diellit” te Apollonise, spektakli nuk do te mungoje jo vetem ne fushe por edhe ne shkallet e  stadiumi "Loni Papuciu".

 

 

Fieri.com / Arben Alliaj

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (4 postuar)

avatar
Andy 21 February, 2009 04:21:42
Ju pergezoi qe nga USA.
Ju lumte.
Suksese gjithmone djemeve te Diellit,apolloniateve.Ndonse larg,jemi gjithmone me ty Apolloni dhe te ndjekim ne c'do cast,prandaj perpara per fitore te tjera,sepse kemi kunder gjyqtaret dhe Federaten Shqiptare te Futbollit.
avatar
ApolloniaUltras 23 February, 2009 01:28:01
Ju pergezoj dhe un me gjith shpirt per perkrahjen qe i beni Apollonise dhe kurr sesht ne dite te mira, jam shum i lumtur qe dhe ne fier po e mbeshtesin Apollonine si ekipet evropiane, jam shum i lumtur qe gjith rinia fierake dhe nga te gjitha moshat jan gjithmon pran Apollonise, se klubi nga tifozat behet ekip i madh, fieri eshte qyteti i dyte pas tiranes me popullsi ne shqipri dhe te gjith duam dhe mbeshtisim nje ide, Apollonine tone Mamane e Fierakve dhe qytetin me te madh ILLYRIAN, e dua me mish dhe me shpirt Apollonine. jam ne greqi dhe cdo jav jam me zemer dhe me shpirt te radio tirana duke ndjekur apollonine. i dua gjith fieraket dhe Apollonine, se kemi me shum tifoza ne shqiperi, jemi qyteti i dyte me i madhe ne shqipri ta dini.Forca Apolloniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. RESPEKTE TE TER FIERAKVEEEEEEEEEEEEEEEE.
avatar
xhesjon madani 10 September, 2009 10:45:31
para apolonia .SHKUMBINI eshte si patosi prandaj forca te fitojme dhe njehere kampionatin
avatar
andi serjani 16 September, 2009 04:07:25
kete vit duam te shikojme nje apoloni kampine se i kemi mundesite
total: 4 | displaying: 1 - 4

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
5.00