SPORTI ne Fieri.com

Komisioni i Etikës në FIFA: Përjashtim përjetë Platinisë

Komisioni i Etikës në FIFA: Përjashtim përjetë Platinisë

Dhoma e hetimit të Komisionit të etikës të FIFA-s, që ka kërkuar rihapjen e gjykimit për Michel Platini, kërkon që dënimi për drejtuesin e UEFA-s
image

Shqipëri – Francë , jehona në shtypin botëror

Shtypi francez ka sulmuar skuadren perfaqësuese te Frances, pas humbjes me Shqiperine ne stadiumin ‘Elbasan Arena” Mendja ishte tek pushimet, me kete titull e ka hapur...
Lexoni me shume
image

Drejtuesit e Apolonise duhet te ngrejne zerin per Superligen e trukuar

Drejtuesit e Apollonise justifikimin kryesor se perse nuk duan te bejne ekip elite e gjejne ne faktin se kampionati shqiptar eshte i trukuar dhe ndeshjet shiten. ...
Lexoni me shume
image

Basketboll. Apolonia U12 fitojne trofeun "Invaders"

Pas suksesit të disa ditëve më parë kur Apolonia fitoi për herë të katërt Kupën e Shqipërisë në basketboll për femra, në Fier vjen një tjetër trofe. Kësaj radhe është basketbolli i moshave i cili duhet theksuar se ka krijuar një traditë të shkëlqyer në qytetin tonë në këto vite....
Lexoni me shume
image

Romela Begaj kampione bote në peshëngritje, Rama: Superbarazi gjinore në medaljet e arit

KAZAKISTAN-Shqipëria triumfon sërisht në kampionatin e peshëngritjes. ...
Lexoni me shume
image

Apolonia , në shtëpi nuk njeh kundërshtar

Apolonia e drejtuar nga Elidon Demiraj ka arritur fitoren e dytë sezonale, kësaj radhe ndaj Teutës. Por për këtë fitrore është dashur të priteshin shumë...
Lexoni me shume
image

Shtatorja e Kujtim Majacit vendoset në qendër të qytetit.

Presidenti I Republikës ka nderuar legjendën e futbollit Fierak Kujtim Majaci, me titullin “Mjeshtër i madh” pas vdekjes, për kontributin e shquar në futboll. ...
Lexoni me shume
image

Kujtim Majaci ne bronx, perurohet shtatorja.

Fieri ka nderuar ish-futbollistin Kujtim Majaci, i cili u nda nga jeta pesë vite më parë. ...
Lexoni me shume
image

Apolonia fiton Kupën e Shqipërisë në sportin e peshëngritjes.

Ekipi I Apolonisë morri “Kupën e Shqipërisë” në Peshëngritje dhe 3 cmime të tjera....
Lexoni me shume
image

Basketboll Meshkuj. Turneu Elbasan U-14. Apolonia prek finalen.

Përsëri Apolonia konfirmon forcën e saj në rritje. Do të ishte aktiviteti i fundit për këtë sezon sportiv ku djemtë e drejtuar nga trajnerët Darian Adhamidhi dhe Aldi Gërmai do të arrijnë suksesin e radhës, duke u renditur të dytët në mitingun e basketbollit për moshat e reja. I titulluar ‘’Turneu U-14 Elbasan’’ ai do të ishte eventi i tretë sportiv, ku ekipi U-14 mori pjesë gjatë sezonit të vitit 2013-2014. ...
Lexoni me shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 547 | displaying: 1 - 10
Video FIERI.COM: Rubrika Sportive!