SPORTI ne Fieri.com

Apolonia, më e mira e "Fest Basket-it" .

Apolonia, më e mira e "Fest Basket-it" .

Një aktivitet shumë i bukur u zhvillua ditën e dielë, dt 17 nëntor në ambientet sportive të Universitetit të Sporteve në Tiranë.
Arben Alliaj - Ben ART Studio
image

U-21 triumfon në Hungari, barazon U-19.

Tri gëzime në një ditë për kombëtaren tonë Shpresa: gjen rrugën e rrjetës në këtë fushatë eliminatore, arrin fitoren e parë dhe prish kuotën zero të pikëve në klasifikim....
Lexoni me shume
image

Guardiola: Januzaj do të bëhet më i miri në botë.

Ai është një nga talentet e futbollit botëror, kjo nisur edhe nga ajo çka ka shfaqur në fushën e lojës gjatë kësaj periudhe të shkurtër kohore. Por kur këtë e thotë edhe një trajner si Pep Guardiola, atëherë fama e Adnan Januzajt merr edhe më shumë kuptim. ...
Lexoni me shume
image

Flamurtari-Lushnja record. Tre gola në 3 minutat e fundit .

Në përfundim të javës së 11-të Tirana ka prekur fundin e renditjes duke grumbulluar vetëm 10 pikë. ...
Lexoni me shume
image

Humbasin ndeshjen per kupe, presidenti klubit porositi tifozet qe rahin lojtaret.

Një ngjarje tmerruese është publikuar në mediat peruane. Ndeshja e kupës mes Saetas de Oro dhe Union Fuerzas u vendos në penallti....
Lexoni me shume
image

“Ismail Bej Vlora” kampione e U-17 Arbër Çerçizaj sportisti më i mirë .

Dita e parë e Kampionatit Kombëtar të Peshëngritjes për grupmoshën e U-17 dhe U-20 ka dhuruar shumë emocione me rezultate mjaft të mirë përmes një gare shumë të fortë....
Lexoni me shume
image

Femrat fitojnë me Greqinë, policia s'lejon flamurin e UÇK në stadium.

Shqipëria ka fituar përballë Greqisë në stadiumin ‘Niko Dovana’ të Durrësit me rezultatin minimal 1-0 me një super gol duke gjunjëzuar helenët për herë të dytë në Shqipëri brenda pak viteve. Kombëtarja e femrave ka zhvilluar një super ndeshje duke treguar se e meritoi plotësisht fitoren e parë në grupin e 5-të për eliminatoret e kampionatit botëror të Kanadasë që do të zhvillohet në 2015. ...
Lexoni me shume
image

Mojes: Januzaj, një i klasit botëror.

Nuk ka ditë që mediat botërore nuk shkruajnë diçka për dja-loshin shqiptar Adnan Januzaj. Së fundmi ka qenë vetë trajneri i Mançester Junajtid, David Mojes, i cili pas suksesit 3-2 ndaj Stoke Sitit, ka "përkëdhelur" 18-vjeçarin me origjinë nga Kosova, teksa është shprehur: ...
Lexoni me shume
image

Përfundon rikonstruksioni i stadiumit ”Loni Papuçiu’’

Ka përfunduar rikonstruksioni total i stadiumit ”Loni Papuçiu’’ në qytetin e Fier. Në fushë, pas punimeve në sistemin e drenazhimit, shtrimeve me cakull dhe stufë, është shtruar edhe tapeti i ri i barit, me një sipërfaqe bari prej 10 metrash katrorë. ...
Lexoni me shume
image

‘El Clasico’ e parë shkon për Barçën Reali ‘qan’ dy penallti, -6 nga kreu .

‘El Clasico’ e parë e edicionit ka shkuar për Barcelonën, pasi ka mundur Realin e Madridit në ‘Camp Nou’ me rezultatin 2-1 përmes një super ndeshjeje të karakterizuar si gjithmonë nga një luftë e fortë sportive, jo vetëm në fushë, por edhe në shkallët e stadiumit....
Lexoni me shume
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 547 | displaying: 91 - 100
Video FIERI.COM: Rubrika Sportive!