SPORTI ne Fieri.com

Reali bind me Ronaldon,ngec Barça e United, fitojnë Bayern dhe Arsenali.

Reali bind me Ronaldon,ngec Barça e United, fitojnë Bayern dhe Arsenali.

Reali i Madridit është rikthyer te loja bindëse përballë ekipit të Malagës duke fituar me rezultatin e pastër 2-0 dhe u ngjitur në kupton e 22 pikëve në kampionat.
Arben Alliaj - Ben ART Studio
image

Reportazhi i Daily Mail për Januzaj: Nga lufta e Kosovës në Manch.United .

Gazeta britanike prestigjoze 'Daily Mail' i ka kushtuar një reportazh talentit 18-vjeçar nga Kosova, Adnan Januzaj. Lidhur me çështjen 'Januzaj', ka një debat të madh përsa i përket interesimit të kombëtares angleze për ta përfaqësuar ose jo. ...
Lexoni me shume
image

Kombëtarja, ndaj Qipros ka një objektiv.

Shumë diskutime, ëndrra, gëzim, shpresë dhe në fund zhgënjim. Pas humbjes së fundit me Zvicrën në "Qemal Stafa", duket se ekipi ynë kombëtar nuk ka asnjë objektiv në ndeshjen e sotme me Qipron, që është e fundit për eliminatoret e Kampionatit Botëror 2014. ...
Lexoni me shume
image

Dështimi, Shqipëria dorëzohet edhe në shtëpi, Zvicra në Botërorin 2014.

Shqipëria dështon sërish. E treta humbje radhazi për kuqezinjtë tanë, por kjo e fundit "djeg" shumë, pasi përveçse nuk ka më asnjë shans për Botërorin 2014, renditemi të parafundit, atë vend që shpesh e kemi arritur në eliminatore....
Lexoni me shume
image

Rama dhe Gashi: Duam 6 pikë në të dyja ndeshjet.

Pavarësisht mundësive të pakta që ka Shqipëria të zërë vendin e dytë në grup sa i përket pjesëmarrjes në Botëror, futbollistët kuqezinj premtojnë maksimumin, për të marrë pse jo 6 pikë në të dyja ndeshjet e fundit eliminatore. ...
Lexoni me shume
image

Januzaj çmend botën me dy super gola .

Kosovari Adnan Januzaj është heroi i ekipit të ‘Djajve të Kuq’ pasi u ka dhënë një fitore me përmbysje duke tërhequr vëmendjen e të gjithëve. Januzaj i ka dhënë fitoren United me dy golat e tij përballë ekipit të Sanderland me rezultatin 1-2. ...
Lexoni me shume
image

Apolonia fiton kupën Bardhyl Angjeli.

Ditën e shtunë dt 5 tetor 2013 u zhvilluan në ambientet e Qëndrës sociale ‘’Murialdo’’ në Fier, edicioni i parë i Turneut të Basketbollit për Moshat e Reja ‘’Bardhyl Angjeli’’....
Lexoni me shume
image

Galatasaray ndal Juventusin , Manchester City shkaterrohet nga Bayern Munchen .

Fitorja 3 – 1 e Bajernit në fushën e Mançester Sitittë mërkurën ka qenë bindëse dhe kampionët e Çempions Ligës në fuqi kanë mbajtur kreun e Grupit D....
Lexoni me shume
image

Kryetari Zeqaj, pret kampionët e rinj.

Paraditen e sotme kryetari i Bashkisë Fier z. Baftjar Zeqaj priti basketbollistët e ekipit të Para-të Rinjve të Apolonisë, të cilët u shpallën kampionë disa ditë më parë. ...
Lexoni me shume
image

Arnold Kuqari, kampion në turneun internacional te boksit të zhvilluar në Itali.

Arnold Kuqari është i riu që ka triumfuar sërish në kampionatin e boksit, duke rrëmbyer kështu titullin kampion. Kuqari ka marrë pjesë në turneun ndërkombëtar të zhvilluar në Foxhia të Italisë, në një përballje Itali-Shqipëri ne daten 28 shtator 2013....
Lexoni me shume
first back 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 next last total: 547 | displaying: 101 - 110
Video FIERI.COM: Rubrika Sportive!