SPORTI ne Fieri.com

Apolonia "gjuan" ne Kosove e Maqedoni.

Apolonia "gjuan" ne Kosove e Maqedoni.

Zbardhen dy nga pistat se ku do të operojnë gjatë merkatos së verës drejtuesit e Apolonisë, me qëllim përforcimin e ekipit për sezonin e ri futbollistik. Kosova dhe Maqedonia janë dy destinacionet e mundshme, ku krerët bardhejeshil po punojnë për të thithur lojtarë cilësorë.
Arben Alliaj - Ben ART Studio
image

Demiraj, duam lojtare cilesore , jo emra.

Apolonia ka nisur dje pushimet, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për stafin teknik. Ata kanë filluar një zbor njëjavor për të testuar disa prej lojtarëve që kanë qenë të huazuar apo janë aktivizuar në ekipe të tjera sezonin e kaluar dhe tashmë kërkojnë të rikthehen tek ekipi mëmë...
Lexoni me shume
image

Real Madrid kampion i Europes.

Reali i Madridit eshte shpallur zyrtarishte per te dhjeten here kampion i Europes. Ne takimin final ai eshte perballur me Atletikon e Madridit duke fituar me rezultat final 4-1....
Lexoni me shume
image

Boksieret fierake sjellin kupen dhe dy medalje ne Fier.

Një medalje e artë, një medalje bronxi dhe kupa e boksierit më të mirë të turneut kanë mbërritur sot në bashkinë e Fierit. ...
Lexoni me shume
image

Boksieret fierake korrin suksese .

Boksierët fierakë Xhulio Vrenozi dhe Arnold Kuqari kanë triumfuar sot në Kampionatin Ndërkombëtar: “Memorial Vllaznia 2014”. ...
Lexoni me shume
image

Spanja "pushton" kontinentin. Sevilja fiton me penallti ndaj Benfikes duke ngritur trofeun .

Sevilja është shpallur kampione e Evropa Legaue për këtë edicion, pasi ka mundur portugezët e Benfikës me penallti me rezultatin 4-2. Finalja mes Seviljas dhe Benfikës është paraprirë nga një ceremoni madhështore në ‘Juventus Stadium’. ...
Lexoni me shume
image

Kokedhima, nuk jemi kalimtare por do te qendrojme gjate ne superiore.

Premtimi i presidentit të nderit Koço Kokëdhima: ” Nuk do të jemi një ekip kalimtar në Superiore, por do të qëndrojmë gjatë për të treguar vlerat e vërteta të futbollit fierak”...
Lexoni me shume
image

Apolonia ne Superlige.

Takimi mes Apolonise dhe Luftetarit te Gjirokastres i luajtur ne stadiumin "Loni Papuciau" ka perfunduar me rezultatin 1-1....
Lexoni me shume
image

Apolonia, gati festa finale dhe me tifozet.

Apolonia e ka lënë pas humbjen e pësuar nga Tërbuni të shtunën e kaluar dhe është përqendruar tërësisht te sfida e radhës, që është e fundit e kampionatit me Luftëtarin. ...
Lexoni me shume
image

Tomorri, shansi i te rinjve te Albpetrolit.

Tomori ka vijuar me intensitet përgatitjet, në kuadër të sfidës së fundit për këtë vit, atë ndaj Albpetrolit. ...
Lexoni me shume
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 547 | displaying: 11 - 20
Video FIERI.COM: Rubrika Sportive!