SPORTI ne Fieri.com

Apolonia humbet , dyshon tek gjyqtari.

Apolonia humbet , dyshon tek gjyqtari.

Apolonia ka humbur me rezultatin 2-0 ndaj Terbunit dhe per kete humbje lojtaret si dhe tranieri i tyre kane hedhur dyshime tek gjyqtari i ndeshjes.
Arben Alliaj - Ben ART Studio
image

Perfundimishte Apolonia ne Superiore.

Kategoria e Parë luajti ndeshjet e javës së 28-të. Kryesfida ishte padiskutim ajo që startoi në orën 18:00, pas të tjerave, në “Loni Papuciu” të Fierit, mes Apolonisë dhe Elbasanit. Barazimi 1-1 ka përligjur luftën e ethshme sportive, por jo aq dominimin dhe këmbënguljen e gjatë të fierakëve. ...
Lexoni me shume
image

Starton Kampionati i Futbollit të Moshave.

Fier 28 prill 2014. Në ambientet sportive të Akademisë të Klubit të Futbollit Apolonia startoi ditën e sotme Kampionati i Futbollit të Moshave për shkollat ‘’9 vjeçare të qytetit të Fierit. I organizuar me kujdes nga Qëndra Kulturore e Fëmijëve, Zyra Rajonale e FSHF-së, Bashkia Fier, Klubi Shumësportësh Apolonia dhe Drejtoria Arsimore Rajonale, ky event ka përfshirë në vetvete 16 institucione arsimore publike dhe jopublike me rreth 200 nxënës gjithsej. ...
Lexoni me shume
image

Kamza gjunjezon Apolonine.

Kamza ka fituar me rezultatin 2 - 0 ndaj Apolonise pasditen e se shtunes. ...
Lexoni me shume
image

Januzaj nuk mirëpritet nga lojtarët te Belgjika.

Adnan Januzaj mund të përballet me pakënaqësi nga bashkëlojtarët e përfaqësueses së Belgjikës. Kevin Mirallas, lojtar i Evertonit, ka kërkuar nga trajneri Mark Vilmots që mos ta ftojë talentin kosovar në Kampionatin Botëror 2014. ...
Lexoni me shume
image

Apolonia e Demirajt ne transferte "ferri".

Apolonia u ka dhënë dje dorën e fundit përgatitjeve në kuadër të sfidës që do të luajë sot në transfertë me Kamzën. Stafi teknik dhe vetë futbollistët mendojnë se do të jetë një përballje e fortë, pasi kundërshtari lufton për mbijetesë dhe do të luajë me të gjitha forcat për të arritur një rezultat pozitiv. ...
Lexoni me shume
image

Poker i Apolonise, hapet "lufta" per titull.

Apolonia ka shkatërruar dje Dinamon në “Selman Stërmasi” me rezultatin 4-0. Kjo fitore e fierakëve ka rihapur edhe një herë çështjen e titullit kampion në Kategorinë e Parë, pasi bardhejeshilët janë tashmë vetëm një pikë më pak se Elbasani i vendit të parë. ...
Lexoni me shume
image

Demiraj, Apolonia ben futboll te paster dhe cilesor.

“Apolonia bën futboll të pastër dhe cilësor”. Kështu e ka nisur prononcimin e tij për Gazeta e Sportit, trajneri i Apolonisë, Elidon Demiraj, në prag të sfidës që skuadra e tij do të luajë sot ndaj Dinamos në “Selman Stërmasi”. ...
Lexoni me shume
image

Apolonia, ndeshjet e fundit "lum" tifozesh.

Një numër i madh fansash të Apolonisë pritet të nisen të shtunën drejt Tiranës, atje ku do të jenë në mbështetje të ekipit në përballjen me Dinamon në “Selman Stërmasi”. ...
Lexoni me shume
image

Tofozat fierake , qerasje falas ne Tirane neqoftese Apolonia fiton me Dinamon.

Nje njoftim eshte shperndare ne rrjetin social facebook nga faqja on line e K.F.Apolonia ku nder te tjera ata i bejne thiorrje sportedashesve dhe tifozeve fierake qe te shkojne e te ndjekin ne stadium ne Tirane takimin e futbollit mes Dinamos dhe Apolonise....
Lexoni me shume
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 547 | displaying: 21 - 30
Video FIERI.COM: Rubrika Sportive!