SPORTI ne Fieri.com

Apolonia fiton ndaj Pogradecit me nje gol.

Apolonia fiton ndaj Pogradecit me nje gol.

Me nje gol te vetem ka fituar Apolonia ne ndeshjen e saj te radhes ndaj Pogradecit. Gol ky i shenuar nga Mitraj tre minuta para se ndeshja te perfundonte.
Arben Alliaj - Ben ART Studio
image

Apolonia do tre piken kunder Pogradecit.

Apolonia do të përballet këtë javë ndaj Pogradecit, në një sfidë ku do të kërkojë me çdo kusht rikthimin te tri pikët. Amarildo Gega, një prej lojtarëve më të mirë në ndeshjen e kaluar, e sheh Apoloninë në Superiore, ndonëse shfaqet realist kur pranon se lufta do të jetë e ashpër deri në fund. ...
Lexoni me shume
image

Qerimaj kampion I Europes.

- Erkand Qerimaj shpallet kampion Europe, ndërsa Daniel Godeli renditet i dyti! Rezultat i mrekullueshëm i peshëngritësit shkodran, që ka ngritur 194 kg në stilin e shtytjes, duke merituar kësisoji medaljen e artë. ...
Lexoni me shume
image

Elbasani do fitoren ne Patos.

Elbasani, pas fitores të së shtunës ndaj Veleçikut, tashmë i është kthyer përgatitjeve për ndeshjen e radhës në Patos, ndaj Albpetrolit vendës në ora 16:00....
Lexoni me shume
image

Demiraj, ja si do "fundosim" Mamurrasin.

Apolonia u ka dhënë dorën e fundit përgatitjeve, në kuadër të sfidës së sotme, që do ta luajë në transfertë ndaj Mamurrasit. Bardhejeshilët e kanë vlerësuar maksimalisht kundërshtarin dhe kanë marrë të gjitha masat për ta mposhtur atë. Numri një i pankinës së Apolonisë, Elidon Demiraj, ndryshe nga lojtarët, tregohet i kujdesshëm në deklaratën e tij, teksa shprehet se do të jetë një takim i vështirë. ...
Lexoni me shume
image

Cekici c'mend Kroacine.

Pogradecari Endri Çekiçi këtë javë ka bërë një Kroaci të tërë të flasë vetëm për të. Sa për atë lojë të shkëlyer në takimin e kësaj jave për U-19 mes Dinamos së Zagrebit dhe Rijekës, aq edhe për atë gol spektakolar që ka shënuar. Ishte një ndeshje që kishte sjell në stadium edhe shumë menaxherë futbolli një pjesë e të cilëve kishin ardhur enkas për talentin e futbollit tonë, që është në pronësi të Dinamos së Zagrebit....
Lexoni me shume
image

Apolonia nuk "miraton" shtyrjen e ndeshjes.

Apolonia vijon me qetësi e normalitet punën për përgatitjen e sfidës së radhës që do të luajë në transfertë me Mamurrasin....
Lexoni me shume
image

5 talentet me te mire ne futboll, Jonuzaj i pari.

E përditshmja sportive italiane “Gazzetta Dello Sport” ka publikuar 5 futbollistët e rinj më të mirë në botë, ku në vend të parë është mesfushori me origjinë shqiptare Adnan Januzaj, që për momentin është talenti i ri më i mirë në futboll....
Lexoni me shume
image

Jonuzaj merr pjese ne skandal seksual.

Adnan Januzaj pjesë e një skandali seksual ku janë të përfshirë katër futbollistë të Manchester United: Shinji Kagawa, Sam Johnstone e një tjetër i paidentifikuar....
Lexoni me shume
image

Apolonia kthehet tek fitorja.

Ka mjaftuar nga një gol në çdo pjesë loje që Apolonia të fitonte ndaj Himarës, duke marrë tri pikët e plota. Kështu, fierakët rikthehen te fitorja pas tri barazimeve të njëpasnjëshme, duke ruajtur vendin e dytë dhe diferencën në pikë të krijuar me ekipin e Tërbunit....
Lexoni me shume
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 547 | displaying: 31 - 40
Video FIERI.COM: Rubrika Sportive!