SPORTI ne Fieri.com

Nje ish sfidon Apolonine.

Nje ish sfidon Apolonine.

Himara është duke vazhduar përgatitjet e saj intensive për ndeshjen e radhës ndaj Apolonisë në “Loni Papuçiu” të Fierit. E vërteta është se himarjotët kanë lënë dy pikë në fushën e tyre javën e kaluar në përballjen me Pogradecin, ndërsa janë dy pikë që rëndojnë shumë në objektivat e kësaj skuadre, e cila kërkon mbijetesën në Kategorinë e Parë. Megjithatë presidenca e kësaj skuadre, edhe gjatë analizës që ka bërë pas ndeshjes me Himarën, i ka kërkuar skuadrës që deri në fund të këtij sezoni të mos lëshojë më.
Arben Alliaj - Ben ART Studio
image

Apolonia, barazim dhe nervozizem.

90 minuta te takimit Apolonia - Albpetrol kane perfunduar me rezultatin e bardhe 0 - 0 nderkohe qe djemte e Apolonise i kane luajtur keto minuta te mbushura me nervozizem....
Lexoni me shume
image

Apolonise i "djeg" barazimi, ngrihen zerat ne analize.

Barazimi i arritur të shtunën e kaluar ndaj Veleçikut ka sjellë pakënaqësi dhe zhgënjim si te drejtuesit e ekipit, ashtu edhe te lojtarët e Apolonisë. Kjo ka bërë që në analizën e kësaj ndeshje, si rrallëherë, të ketë tone të ashpra. “Nuk është hera e parë që na ndodh kështu me ekipe të ashtuquajtura të lehta në letër. ...
Lexoni me shume
image

FSHF me dore te hekurt.

Dorëheqja e Besnik Kapllanajt nga posti i Presidentit të Bylisit nuk e ka shpëtuar skuadrën ballshiote nga ndëshkimi më i ashpër i dhënë ndonjëherë nga Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit; përjashtimin nga kategoria superiore....
Lexoni me shume
image

Policia shpall ne kerkim presidentin e " Bylis".

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Ballsh, ku presidenti i Bylisit, Besnik Kapllanaj, dhunoi shefin e Sektorit të Garave të FSHF-së, Besnik Çela, policia ka shpallur në kërkim drejtuesin e klubit ballshiot....
Lexoni me shume
image

Barazim dhe sherr ne Ballsh, goditet i deleguari i FSHF-se.

Që në fillim u kuptua se do të ishte një ndeshje me probleme ajo mes Bylisit dhe Laçit. Ekipi vendas ishte dënuar që të luante pa tifozë, por në shkallët e stadiumit “Adush Muça” ka pasur tifozë të pranishëm. Delegati i FSHF-së ka kërkuar që stadiumi të boshatiset dhe kjo ka zgjatur për afro 20 minuta....
Lexoni me shume
image

Humb Lushnja, prejashtohen kater lojtare.

Nëse gjatë ndeshjes me Flamurtarin nën zë u dëgjua për mosimpenjim të ndonjë individi, dje trajneri Artan Bano nuk u kursye në kritika, deri në akuza ndaj lojtarëve të tij. Ai e drejtoi gishtin nga reparti i mbrojtjes për mënyrën se si u pësuan golat gjatë takimit të djeshëm. Mirëpo, çfarë ndodhi në ndeshjen e djeshme? ...
Lexoni me shume
image

Behet per spital I deleguari I FSHF-se .

Shefi i sektorit të garave në FSHF, Besnik Çela, i cili ishte delegat i ndeshjes Bylis-Laçi, në përfundim të takimit është goditur me sende të forta nga presidenti i Bylisit, Besnik Kapllanaj....
Lexoni me shume
image

Flesh spottiv, kuriozitete.

Historia e futbollit ka regjistruar shifra dhe fakte shumë interesante. Duke filluar nga goli më i shpejtë, nga lojtari më i gjatë dhe më i shkurtër, ndeshja me më shumë gola… Këto janë disa nga kuriozitetet më të çuditshme të futbollit....
Lexoni me shume
image

FSHF-ja zbret ne Fier, selekton 17 vjecaret.

Eshte zhvilluar ne Fier seleksionimi per vitlindjen 1998, organizuar nga sektori i ekipeve perfaqesuese prane FSHF-se. Komisioni me perberje Redi Jupi drejtor i ekipeve perfaqesuese, Foto Strakosha trainer i ekipit perfaqesues U17. ...
Lexoni me shume
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 547 | displaying: 41 - 50
Video FIERI.COM: Rubrika Sportive!