SPORTI ne Fieri.com

Mico "kyc" porten , se leshojme kreun.

Mico "kyc" porten , se leshojme kreun.

Apolonia do të përballet këtë fundjavë ndaj Veleçikut, në një sfidë ku do të kërkojë me çdo kusht rikthimin te tri pikët. Portieri Miço, i cili në 14 sfidat e aktivizuara ka pësuar vetëm 5 gola ose mesatarisht 0.35 gola për ndeshje, në një bisedë për “Panorama Sport” ka folur për barazimin e marrë ndaj Butrintit, si dhe për ndeshjen e radhës.
Arben Alliaj - Ben ART Studio
image

Anderlehti me tranier te ri, Besnik Hasin.

“Shqiptari, shef i serbëve në Anderleht” , shkruan gazeta beogradase “Novosti”, duke kujtuar se në ekipin që do ta drejtojë Hasi luajnë edhe dy lojtarë të përfaqësuese së Serbisë....
Lexoni me shume
image

Apolonia mer nje pike ne Sarande.

Butrinti dhe Apolonia kanë ndarë nga një pikë në ndeshjen e djeshme të luajtur në stadiumin “Andon Lapa” të Sarandës. Ky takim i ka pasur të gjitha që nga tensioni, ndërprerja e ndeshjes për 5 minuta, kartonë të verdhë e të kuq, e deri te pretendimet e vendësve për dy penallti të padhëna. Ndërkaq, pa filluar loja, drejtuesit e Butrintit nisin të shqetësohen pasi marrin vesh që gjyqtarët e sfidës janë nga Kolegjiumi i Lushnjës, qytet i afërt me Fierin....
Lexoni me shume
image

Apolonia , do ti marrim pike Butrintit ne Sarande.

Apolonia, në këtë fazë të dytë të këtij kampionati të Kategorisë së Parë, luan një tjetër transfertë të vështirë, teksa do të udhëtojë drejt Sarandës, atje ku e pret Butrinti vendës. ...
Lexoni me shume
image

Rezerva e Demiraj, ekipi nxitohet.

Trajneri Elidon Demiraj për “Panorama Sport” tregohet modest, teksa shprehet se kërkon shumë më tepër nga skuadra që drejton dhe se të besuarit e tij kanë bërë vetëm detyrën. “Grupi luajti i motivuar, krijoi epërsi ndaj kundërshtarit duke sulmuar dhe mbajtur nën presion atë....
Lexoni me shume
image

Kesaj Apoloni cinike, dritat po i sjellin fat.

Duket se stadiumi i rikonstruktuar “Loni Papuçiu” dhe fakti që tashmë Apolonia i luan ndeshjet me drita u kanë sjell fat fierakëve. Skuadra e Elidon Demirajt ka regjistruar dje fitoren e radhës, pasi ka mundur Tomorin me rezultatin 1- 0. Fierakëve u ka mjaftuar një gol i Mitrajt në pjesën e parë për të siguruar 3-pikëshin. Apolonia vazhdon të jetë në vendin e dytë, në një kohë që është shkëputur më shumë nga ekipet ndjekëse pas rezultateve negative të tyre....
Lexoni me shume
image

Erkocevic, dua tre pike edhe gol ndaj Tomorrit.

Apolonia do të përballet këtë fundjavë ndaj Tomorit, në një ndeshje ku do të kërkojë tri pikët. Mesfushori me tipare sulmuese, Bekim Erkoçeviç, i afruar në merkaton e janarit shprehet optimist dhe ka besim se Apolonia nuk mund të bëjë një tjetër hap fals, por do të marrë tri pikët ndaj Tomorit. “Që ditën që kam nënshkruar për të qenë pjesë e Apolonisë, jam njohur me objektivat e saj për t’u ngjitur në Superiore....
Lexoni me shume
image

Zemra ka formen e prapanices, firma terheq bluzet nga tregu.

Firma e famshme e veshjeve Adidas deklaroi se do të tërheqë nga tregu bluzat e projektuara për kampionatin botëror të futbollit, Brazil 2014, bluza të cilat morën interpretime seksuale nga ana e vendit mikpritës të eventit futbollistik. ...
Lexoni me shume
image

Demiraj, shperdoruam, por kishim edhe fatin kunder.

Apolonia e ka ndalur serinë e fitoreve pas barazimit në transfertë ndaj Burrelit. Për trajnerin fierak Elidon Demiraj, në pjesën e dytë nuk janë luajtur më shumë se 12-15 minuta lojë, kjo për shkak të stimulimeve sipas tij të vendësve apo pretendimeve të tyre ndaj gjyqtarit. ...
Lexoni me shume
image

"Euro 2016" , Shqiperi ne grup me Serbine, Francen dhe Portugaline.

Në këto momente po hidhet në Francë shorteu për Euro 2016 e cila do zhvillohet në shtetin e gjelave....
Lexoni me shume
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 547 | displaying: 51 - 60
Video FIERI.COM: Rubrika Sportive!