SPORTI ne Fieri.com

Apolonia zbret nje shkalle ne klasifikim.

Apolonia zbret nje shkalle ne klasifikim.

Elbasani fiton derbin e Prefekturës dhe kap kreun, duke përfituar nga ndalesa e fierakëve në Burrel. 2-0 ka qenë rezultati i sfidës së luajtur në Peqin, teksa vendësit kanë humbur edhe një penallti në minutën e 31-të, kur Kotorri do të merrte kartonin e kuq dhe do t’i linte të tijtë me një lojtar më pak për minuta të tëra. Del në skenë Dorian Bylykbashi te verdheblutë, teksa nga goditja e dënimit e tij ka vulosur suksesin e udhëtuesve në një ndeshje të vështirë.
Arben Alliaj - Ben ART Studio
image

Flesh sportiv - Ujkani sulmon De Biazin, nuk me vlerson.

Flesh sportiv.Samir Ujkani ka hequr dorë përfundimisht nga Kombëtarja shqiptare. Portieri vushtrrias e ka konfirmuar interesimin e tij për ta përfaqësuar Kosovën, madje qysh në ndeshjen e 5 marsit ndaj Haitit, në miqësoren e parë të ekipit të Albert Bunjakut, pas lejes që ia dha FIFA në muajin janar. ...
Lexoni me shume
image

Albetroli, Arifi ndryshon pozicion nga mungesa e Pashaj.

Në prag të sfidës kundër Albpetrolit, e cila do të luhet ditën e shtunë në “Selman Stërmasi”, blutë e kryeqytetit nuk e kanë të gjithë grupin të gatshëm. Mungon Mersini për shkak kartonësh, plus që vijon të jetë i dëmtuar dhe të stërvitet kësisoj veçmas grupit....
Lexoni me shume
image

Rikthehen titullaret, Apolonia s'njeh fushe.

Apolonia arriti fi toren e radhës të shtunën e kaluar ndaj Adës, kur triumfoi 2-0. Në atë takim, fierakët për shkak të rikthimit në shtëpi pas tetë muajsh në fushën e tyre, por edhe mungesave në formacion, ishin të mbingarkuar. ...
Lexoni me shume
image

Platini sot ne Tirane, takon Ramen.

Presidenti i UEFA-s, Mishel Platini, sot do të vijë në një vizitë pune në Tiranë. Nuk është hera e parë që kreu i institucionit europian të futbollit vjen në vendin tonë. ...
Lexoni me shume
image

Një portier spanjoll në Krujë, rrëfehet miku i Fernando Torres.

Havier Pindado është njëri nga dy portierët e huaj që ka aktualisht Kastrioti. 37-vjeçari ka ardhur në merkaton e janarit nga skuadra Avil e Kategorisë së Tretë spanjolle. Sidoqoftë, bën përshtypje që një portier, i cili luan në kampionatin spanjoll, të vijë në atë shqiptar....
Lexoni me shume
image

Apolonia inaguron stadiumin me fitore.

Apolonia e ka shndërruar në një festë të vërtetë rikthimin në “Loni Papuçiu” pas rreth 8 muajsh. Drejtuesit më të lartë të klubit, presidenti Baftjar Zeqo dhe presidenti i nderit, Koço Kokëdhima, së bashku me kreun e FSHF-së, Armand Duka, kanë prerë shiritin e inaugurimit të stadiumin të rikonstruktuar të Fierit....
Lexoni me shume
image

Apolonia, dopio fitore.

Thirrja e Demirajt: Të gjithë të bashkuar për ta kthyer në festë këtë eveniment për futbollin tonë duke shpresuar se do të jetë një “dritë jeshile” drejt vajtjes në Superiore....
Lexoni me shume
image

Apolonia me drita, kapiteni ndez sfidën.

Apolonia për herë të parë në historinë e saj do të luajë një ndeshje me drita. Kthimi në shtëpi pas 7 muajsh, në një stadium të rikonstruktuar, do t’i zbresë fierakët në sfidën me Adën në orën 17:00. Sigurisht që një gjë e tillë është pritur mirë në kampin bardhejeshil, çka i bën ata dyfish të emocionuar....
Lexoni me shume
image

Rikthehen në shtëpi, Demiraj: Bëjmë festë .

Trajneri i Apolonisë, Elidon Demiraj, edhe pse nuk ishte në drejtimin e skuadrës në ndeshjen ndaj Shkumbinit pasi është i dënuar nga Komisioni i Disiplinës, ka mbetur i kënaqur jo vetëm nga fitorja e arritur, por mbi të gjitha nga loja e të besuarve të tij. ...
Lexoni me shume
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 547 | displaying: 61 - 70
Video FIERI.COM: Rubrika Sportive!