SPORTI ne Fieri.com

Startoi sot Kampionati Individual i Bilardos për shkollat e mesme.

Startoi sot Kampionati Individual i Bilardos për shkollat e mesme.

Bashkia Fier në bashkëpunim me Drejtorinë Rajonale Arsimore, organizon në datat: 13–14–15–16, Kampionatin Individual të Bilardos për shkollat e mesme.
Arben Alliaj - Ben ART Studio
image

Zvicera planifikon largimin e futbollisteve shqiptare nga kombetarja.

Zvicra është duke planifikuar një ligj të ri për imigracionin. Sipas mediave zvicërane përfaqësuesja e futbollit ka shtyer shtetin zvicëran që të mendoi ligj të ri për imigracionin....
Lexoni me shume
image

Nako: Apolonia fiton me lojë e gola dhe jo me fjalë.

Apolonia e ka nisur fazën e dytë në mënyrën më të shkëlqyer të mundshme, teksa ka fituar në transfertën e vështirë të Peqinit, ndaj Shkumbinit vendës, 1-0. ...
Lexoni me shume
image

Ancelotti: Bale do jetë lideri i Realit .

Reali i Madridit do të presë Villarealin të shtunën pa Ronaldon, i cili është i pezulluar për incidentin në Bilbao me tre ndeshje....
Lexoni me shume
image

Jonuzaj i thote PO Anglise .

As Kosova, as Shqipëria dhe as Belgjika. Adnan Januzaj duket se ka vendosur dhe i ka thënë "po" Anglisë. Supertalenti nga Istogu i është premtuar kombëtares se "Tre Luanëve"....
Lexoni me shume
image

Maradona kunder Peles : "Ai mbetet nën hijen time" .

Diego Maradona ka nisur një tjetër sulm të ashpër ndaj legjen-dës të futbollit botëror Pelè, teksa nënvizoi se braziliani gjithmonë do të konsiderohet i dyti më i mirë, për të. Kjo dyshe ka pasur shumë polemika herë pas here, ndërsa Maradona nuk ishte i impresionuar për ta parë Pelen të merrte një çmim nderi nga FIFA, në ceremoninë e fundit të "Topit të Artë" në Zyrih. ...
Lexoni me shume
image

Jonuzaj drejt Barcelones.

Talenti shqiptar që po shkëlqen te Mançester Junajtid ka zgjuar interesimin e skuadrës së njohur së Barcelonës. ...
Lexoni me shume
image

Ronaldo : " Enderroje kupen e botes 2014 ".

Fituesi i Topit të Artë për 2013 që ka fituar gjithçka në karrierë në një intervistë shprehet se i vetmi trofe që i mungon është Kupa e Botës....
Lexoni me shume
image

Jonuzaj zgjedh kombetaren e Kosoves.

As Shqipëri, as Belgjikë apo Angli, por Kosovën. Sulmuesi i Mançester Junajtid, Adnan Januzaj, mund të zgjedhë kombëtaren kosovare. Këtë e bën të ditur portali turk “fanatik.tr”, ku shkruan se talenti i “Djajve të kuq” e ka marrë një vendim të tillë menjëherë pasi FIFA i lejoi përfaqësueses së Kosovës të luajë ndeshje miqësore. ...
Lexoni me shume
image

Kristiano Ronaldo fiton topin e arte per vitin 2013.

Ronaldo është futbollisti më i mirë i vitit 2013 duke thyer hegjemoninë e Lionel Messit pas 4 vitesh dominim total në të gjitha aspektet....
Lexoni me shume
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 547 | displaying: 71 - 80
Video FIERI.COM: Rubrika Sportive!