SPORTI ne Fieri.com

Rrëzimi i Shumaker kapet në video, prokuroria franceze nis hetimet .

Rrëzimi i Shumaker kapet në video, prokuroria franceze nis hetimet .

Menjëherë sapo mediat gjermane kanë dhënë lajmin për ekzistencën e një videoje të bërë me celular, ku është fiksuar momenti i rrëzimit të superkampionit të formula 1, Majkëll Shumaker, i cili prej ditësh ndodhet në gjendje koma, autoritetet franceze kanë nisur hetimet.
Arben Alliaj - Ben ART Studio
image

Ronaldo ‘Oficer i Lartë‘ në Portugali Brazili blindon Kupën e Botës 2014

Presidenti i Portugalisë, Anibal Cavaco Silva ka vendosur që të nderojë Cristiano Ronaldon me titullin “Oficeri i Lartë”. ...
Lexoni me shume
image

16 vjecari fierak kalon tek Atletiko e Madridit.

Djaloshi fierak, 16 vjeçari Keidi Bare kalon provën te Atletiko Madrid.Keidi Bare ka bindur skuadren e Atletikos se Madridit. ...
Lexoni me shume
image

Robert Bitri: Sporti, një prioritet për të rinjtë fierakë.

Masivizimi i sportit në përgjithësi dhe veçanërisht zhvillimi parësor i sporteve me dorë duhet të jetë prioritet në të ardhmen për tu shërbyer më shumë të rinjve. Këto kanë qenë disa nga problemet që u prekën nga organizatorët e mitingut sportiv ‘’Jeto me Sportin’’, një event interesant dhe me vlera, i zhvilluar ditën e dielë, dt 22 nëntor në ambientet e Universitetit të Sporteve në Tiranë. ...
Lexoni me shume
image

Valmir Berisha drej Milanit.

Valmir Berisha, ylli 17 vjeçar shqiptaro-suedes, është duke tërhequr vëmëndjen e gjysmës së Europës edhe falë paraqitjeve të shkëlqyera që ka dhuruar gjatë Botërorit Under 17 që sapo ka përfunduar. ...
Lexoni me shume
image

Ronaldo fiton edhe World Soccer Barça-Mesi, nuk përjashtohet divorci .

Sulmuesi i Realit të Madridit ka fituar çmimin e futbollistit më të mirë të vitit nga World Soccer për vitin 2013 pas paraqitjeve mjaft të mira duke lënë pas argjentinasin Lionel Mesi....
Lexoni me shume
image

Hidhet shorti per boterorin "Brazil 2014 ".

Në Brazil, në Bahia u hodh shorti për kampionatin Botëror që do të startojë në qershor 2014. Në hedhjen e shortit merrnin pjesë një numër legjendash të futbollit, si: Cafu, Canavaro, Matheus e Zidane....
Lexoni me shume
image

Futbollisti pa këmbë, 11-vjeçari i vendosur për të realizuar ëndrrën e tij.

Gabriel Muniz, 11-vjeçari nga Brazili, nuk është si gjithë shokët e tij, pasi nuk ka asnjë nga këmbët. ...
Lexoni me shume
image

Trukimet, Venger dhe Murinjo të sigurt: Premier League e pastër .

“Trukimi është një shqetësim jo vetëm për mua, por për të gjithë ata që e dashurojnë këtë sport. Trukimi është dicka që e shkatërron futbollin, duhet të luftojmë me seriozitet të madh kundër trukimit të ndeshjeve....
Lexoni me shume
image

Belgjika josh Januzajn me ftesën për në Botëror.

Adnan Januzaj mund të zgjedhë kombëtaren e prindërve të tij, Shqipërinë, por edhe atë të Belgjikës, ku ka lindur dhe ka luajtur për kombëtaret e grupmoshave të reja....
Lexoni me shume
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 547 | displaying: 81 - 90
Video FIERI.COM: Rubrika Sportive!